October 20, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

در نشست هم اندیشی اعضای شورا و شهردار منتخب شهر رشت با سردار آقازاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ؛ اعلام آمادگی سردار آقازاده برای همراهی و حمایت از تصمیمات و پروژه های شهری

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از شورای شهر، سردار آقازاده در آغاز جلسه ضمن عرض تسلیت رحلت پیامبر بزرگ اسلام و تعزیت ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) اظهار کرد: روابط بین شوراهای اسلامی و نمایندگان مجلس، روابطی خانوادگی تلقی میگردد. این اعضای شورا هستند که می توانند در جهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری از ظرفیت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز بهره گیرند چرا که بسیاری از امور با تعامل طرفین قابلیت اجرا خواهد داشت.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نماینده ای هر روز هم برای پیگیری امور شهری به شورا مراجعه کند، این موضوع باید عادی انگاشته شده و حرکتی مثبت تلقی گردد. زیرا ما چیزی پنهان از مردمی که با رای اعتماد آنها انتخاب شده ایم، نداریم. قطعا با شناختی که از دیگر همکارانم در مجلس دارم، آنان نیز بر همین باورند که شهر رشت از عقب ماندگی رنج می برد و قرار است عملکرد ما به گونه ای باشد که برای آیندگان هزینه ایجاد نکنیم. نباید خرابه ای را به مدیران نسلهای آینده تحویل دهیم.

سید علی آقازاده در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: چرا استانهای دیگر مشکلات مشابه را حل کرده اند و ما نتوانسته ایم؟ چرا امروزه می بایست شما پاسخگوی سیستم فاضلابی باشید که ۶۰۰۰ میلیارد تومان هزینه ی انجام آن است در حالی که زیر ساختهای آن در زیر زمین کار گذاشته شده است، اما به خاطر متصل نشدن به سپتیگ شهری شاهد معضلات عدیده ای هستیم.

وی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه ما باید برای جلب اعتماد مردم هزینه پرداخت کنیم، وقت بگذاریم و تلاش نمائیم، اذعان داشت: دیگر استانهای شمالی در خصوص بحث پسماند، بخش اعظمی از کار را انجام داده اند اما ما هنوز کار را آغاز نکرده ایم، یقینا هیچ فایده ای ندارد که با فرافکنی یکدیگر را محکوم کنیم چون اصل قضیه این است که همه این نواقص مدیریتی و ضعف ها به پای نظام نوشته می شود.

مدیریت یکپارچه شهری حلال بسیاری از مشکلات است/ عدم برخورداری شهرداری از بودجه دولتی

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت ایام سوگواری آخر ماه صفر اظهار کرد: خوشبختانه در این دوره از عمر شورا و همچنین مجلس شورای اسلامی شاهد حضور نمایندگانی مردمی و انقلابی هستیم و امیدواریم با ایجاد تعامل هر چه بیشتر در این دو پارلمان محلی و ملی شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی برای مردم فهیم شهر رشت باشیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه متاسفانه اجرای پروژه های عمرانی در رشت با مشکلاتی مواجه است افزود: دستگاه های خدمات رسان از منظر خودشان به اجرای پروژه های عمرانی نگاه می کنند و این مسئله موجب بروز مشکلاتی از جمله طولانی شدن روند برخی از پروژه ها می شود که در نهایت بی اعتمادی شهروندان را به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه طولانی شدن روند اجرای پروژه های عمرانی در کنار تحمیل هزینه هنگفت ، موجب بی اعتمادی شهروندان می شود بیان کرد: یقینا اجرایی شدن مبحث مدیریت یکپارچه شهری موجب تسریع در روند اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی و تعامل بیشتر ما بین دستگاه های خدمات رسان است که تحقق آن نیازمند همراهی و ورود نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موضوع است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به عدم برخورداری شهرداری ها از بودجه کشور اشاره کرد و گفت: در بخش اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های عمرانی رشت نیازمند ورود نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هستیم و تامین اعتبار به منظور رفع مشکلاتی همچون پسماند سراوان ، آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت خارج از توان بودجه ای شهرداری رشت است .

کارگرنیا با اشاره به اینکه ناوگان تاکسی رانی رشت با مشکلات فراوانی مواجه است افزود: بیش از ۶ هزار تاکسی در رشت وجود دارند که از این تعداد حدود سه هزار تاکسی فعال هستند که به واسطه مشکلاتی همچون فرسودگی چندان پاسخگوی نیازهای شهری نمی باشند

وی با بیان اینکه در موضوع انتخاب شهردار رشت نیز سعی کردیم تجربیات تلخ ادوار گذشته تکرار نشود تصریح کرد: پس از استعفای احمدی از جایگاه شهردار رشت در نهایت از بین ۴۶ نفر کاندیدای تصدی این جایگاه ، یک نفر توانست آرای ۹ عضو از مجموع یازده عضو شورا را کسب کند و امیدواریم نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جهت تسریع این مهم با شورا همراهی و همکاری داشته باشند.

رفع مشکل ساخت و ساز در زمین‌های نسقی
مجید عزیزی نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به مشکل ساخت و ساز در زمین‌های نسقی اظهار کرد: در بسیاری از شهرهای کشور ساخت و ساز در زمین‌های نسقی ضابطه‌مند شده است و امیدواریم با همراهی نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی این مشکل در رشت نیز برای همیشه برطرف شود.

جذب اعتبارات ملی در حوزه پسماند و حمل و نقل برای رشت

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در زمان انتخاب وزاری یک دولت ، وقتی که مجلس به یک وزیری رای اعتماد می دهد به عنوان وزیر انتخاب می شود اظهار کرد: اعضای شورای رشت نیز یک نفر را به عنوان شهردار از جمع ۴۶ نفره انتخاب کرده اند و از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم در تسریع این روند مساعدت داشته باشند.

سید شمس شفیعی به اعتبارات ملی اختصاص یافته به حوزه هایی همچون پسماند و حمل و نقل اشاره کرد و گفت : در بخش پسماند ۱۰۰ میلیارد و تالاب عینک ۵۰ میلیارد و همچنین ۸۰۰۰ میلیارد از بودجه کل کشور برای سال ۱۴۰۰ جهت تراموا و حمل و نقل عمومی کلانشهرها اعتبار دیده شده است که هر استانی می تواند از ردیف ملی آن را برای استان خود جذب نماید، امیدواریم که نمایندگان ما در‌ مجلس در این خصوص سهم قابل توجهی برای شهر رشت جذب نمایند.

مساعدت با شهردار منتخب رشت در جهت پیشبرد اهداف شهر

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه در بحث پسماند شهرهای شمالی کشور اعتبارات دولتی خوبی اختصاص داده شده است اظهار کرد: از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم که برای اختصاص این اعتبار به استان گیلان و شهر رشت نیز با جدیت ورود کنند.

نادر حسینی به وضعیت دو رودخانه گوهررود و زرجوب و پسماند سراوان رشت اشاره کرد و گفت: رفع این دو مشکل بزرگ زیست محیطی نیازمند یک مدیریت عالی و جذب اعتبارات ملی است .

وی با اشاره به موضوع انتخاب شهردار رشت بیان کرد: یقینا به عنوان منتخبین مردم در شورای رشت با شهردار منتخب در راستای پیشبرد اهداف حوزه مدیریت شهری کمک و مساعدت خواهیم داشت.

رفع مشکلات ترافیکی رشت از محل وصول عوارض ترافیکی

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در حوزه ترافیک در رشت با چالش جدی مواجه هستیم اظهار کرد: واریز سهم شهرداری رشت از محل عوارض وصولی در حوزه ترافیک می تواند بسیاری از مشکلات ترافیکی این شهر را برطرف کند.

مسعود عباس نژاد پیرامون عوارض وصولی در حوزه ترافیک افزود: در بسیاری از شهرها سهم شهرداری رشت از محل دریافت عوارض توسط راهنمایی و رانندگی پرداخت می شود اما متاسفانه در رشت این موضوع با مشکلاتی مواجه است.

تاثیرگذاری افزایش قیمت نان و بنزین روی معیشت شهروندان

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه افزایش قیمت نان و بنزین به روی معیشت مردم بسیار تاثیرگذار است اظهار کرد: مشکلات معیشتی به مردم فشار بسیاری تحمیل می کند و از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم اجازه افزایش قیمت نان و بنزین را ندهند.

علیرضا تاج شهرستانی با بیان اینکه متاسفانه منع تردد در روزهای کرونایی فقط موجب کسب درآمد برای برخی از دستگاه ها شده است افزود: انتظار داریم سهم عوارض ترافیکی شهرداری رشت به منظور اجرایی شدن پروژه های این حوزه هر چه سریعتر توسط دستگاه های مربوطه پرداخت شود.

دستگاه های خدمات رسان تحت نظارت شورا عمل کنند

عضو شورای شهر رشت نیز در دیدار با سید علی آقازاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی هنوز برای شوراها جایگاهی قائل نیستند اظهار کرد: دستگاه های خدمات رسان باید تحت نظارت شوراها عمل کنند و در اجرای برخی از پروژه ها توسط مدیریت شهری ، شاهد ورود و مداخله دستگاه های مختلف خدمات رسان هستیم.

هادی رمضانی با بیان اینکه مردم برای رفع مشکلاتشان در تمام موارد به شورا مراجعه می کنند افزود: در حوزه تالاب عینک و رودخانه های رشت هر زمان که ورود می کنیم برخی از دستگاه ها نیز مدعی می شوند اما بعد از آن وقتی مشکلاتی در این باره رقم می خورد همه نگاه ها فقط به سمت شهرداری رشت معطوف است.

وی به موضوع انتخاب شهردار رشت اشاره کرد و گفت: از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با تسریع بخشیدن به این مهم به حوزه مدیریت شهری رشت کمک کنند.

جذب کامل سهم گیلان از منابع ملی برای ما در اولویت قرار دار

شهردار منتخب رشت نیز در این جلسه با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای پروژه های مدیریت شهری در سه فاز بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت اظهار کرد: سعی داریم در درجه اول به پروژه های زود بازده که نتیجه آن در سیمای شهری مشهود می‌باشد، بپردازیم تا شهروندان را به گونه ای با شهر و مدیریت شهری آشتی داده و شاهد حرکت های موثر در سطح شهر باشند.

سید امیر حسین علوی با تاکید بر اینکه شورای ششم با رویکرد جهادی و انقلابی و به دور از هر گونه حواشی سعی در پیشبرد خدمات امور شهری و عمرانی دارد، اذعان داشت: پروژه ها و خدمات در سطح شهر با برنامه ریزی در سه فاز خیابانهای اصلی، معابر و کوچه ها و محلات سطح شهر طبقه بندی خواهد گردید که در این راستا توجه به محلات پرتراکم و پرتردد حائز اهمیت بوده و نباید از امکانات محروم شوند.

وی رفع برخی معضلات شهری را در سطح مدیریت استانی عنوان نمود و گفت: معضلاتی چون رودخانه های گوهر رود و زرجوب نیازمند سرمایه های کلان و در حد اعتبارات استانی است که توجه ویژه نمایندگان مجلس را می طلبد. این در حالی است که شهرداری در حد توان خود به آزادسازی حریم رودخانه ها به جهت خطر آفرین بودن، دیوارگذاری و لایروبی این دو رودخانه پرداخته است.

علوی در ادامه سخنانش به معضلاتی چون ضوابط قانونی در برخی از پروژه های خدمات عمومی اشاره کرد و گفت: برخی موارد قانونی در استانهای دیگر به راحتی قابل حل می باشد که متاسفانه در رشت اینگونه نیست و در این راستا مساعدت نمایندگان مجلس جهت رایزنی و رفع موانع موجود را می طلبد.

شهردار منتخب رشت با تاکید بر اینکه سعی داریم باری از دوش نمایندگان برداریم، خاطر نشان کرد: مسائل کلان ملی و کشوری به طور قطع برای ما در اولویت قرار دارد اما گاهی در امورات محلی نیاز است از جایگاه حقوقی نمایندگان بهره برده تا مشکلات شهری را بدون دغدغه پشت سر بگذاریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی