June 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

روز اول تبلیغات انتخابات شورای شهر رشت چگونه گذشت؟!

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، روز نخست تبلیغات رسمی انتخابات شورای اسلامی شهر رشت در شرایطی به پایان رسید که در این روز کاندیداهای شاخص و جوان به نصب بنر و پوستر در سطح شهر رشت اقدام کردند تا خود را به مردم شهر رشت معرفی نمایند.

در این میان نگاهی داریم به تبلیغات انجام‌شده در سطح شهر رشت در روز نخست تبلیغات انتخابات شورای اسلامی شهر رشت:

سجاد علیپور: او که رنگ انتخاباتی خود را آبی فیروزه‌ای که یادآور رنگ نوستالژی پیراهن تیم محبوب پگاه گیلان است، انتخاب کرده متفاوت‌ترین بنر انتخاباتی را در سطح شهر داشته است، برخلاف سایر کاندیداها، سجاد علیپور از کادری تقریباً بسته برای عکس روی پوستر خود انتخاب کرده است که این موضوع نسبت به سایر کاندیداها متمایز است.

البته این موضوع شامل یک نکته دیگر نیز هست، علیپور که در چندین نقطه از شهر بنرهای خود را نصب کرده است، عکسی نزدیک به عکس پروفایل اینستاگرام خود را برای پوسترهای انتخاباتی‌اش در نظر گرفته است، این موضوع با توجه به شناخته‌شده بودن علیپور در فضای مجازی می‌تواند به او کمک شایانی داشته باشد.

امید حبیبی: تعدد بنرها و برگزاری اولین میتینگ انتخاباتی توسط این کاندیدای جوان شورای شهر رشت در روز نخست انتخابات شورای شهر رشت بسیار مورد توجه بود، حبیبی علاوه بر تبلیغات مرسوم میتینگ انتخاباتی خود را از صفحه اینستاگرامی شهر باران به‌عنوان قدیمی‌ترین صفحه اینستاگرامی شهر رشت به‌صورت لایو منتشر کرد که این توجه به فضای مجازی برای او می‌تواند یک اتفاق ویژه باشد.

مهدی (فرزان) رشاد: رشاد که از مدیران دانشگاه علوم پزشکی گیلان محسوب می‌شود از تصویری متفاوت برای تعدادی از بنرهای خود استفاده کرد، رشاد در تعدادی از بنرها از عکسی استفاده کرد که گان پوشیده و از هشتگ مدافع سلامت بر روی بنر استفاده کرده است، موضوعی که آن را می‌توان منحصربه‌فرد عنوان کرد. البته رشاد در سطح شهر رشت بنرهای دیگری را نیز نصب کرده که با توجه به خوش‌چهره بودن وی، مورد توجه است.

امیرحسین علوی: استفاده مجدد امیرحسین علوی از بک‌گراند سفید بازهم مورد توجه است، تعدد بنرهای نصب شده توسط او در سطح شهر بخصوص در زمین‌های بلااستفاده و ساختمان‌ها به فضای انتخاباتی رنگ و لعاب خاصی داده است، او در پوسترهای انتخاباتی خود نام خانوادگی‌اش را کمی درشت‌تر به چاپ رسانده تا بیشتر جلب نظر کند.

مسعود عباس نژاد: اگرچه تعداد پوستر و بنر نصب شده توسط وی بسیار زیاد است، اما می‌توان گفت از لحاظ رنگ‌بندی و یا نوع عکس مورد استفاده دارای نکته خاصی نیست و باید برای در چشم بودن بیش از این‌ها کار کند، عباس نژاد برای پوستر و بنر انتخاباتی خود عکسی نیمه قدی را مورد استفاده قرار داده است که چندان شاید مورد توجه نباشد و می‌بایست برای جلب نظر، تعداد پوستر و بنر خود را افزایش دهد.

مهیار سماکچی: اگرچه استفاده از پس‌زمینه مشکی برای پوستر و بنر یک اشتباه استراتژیک در کار تبلیغات انتخاباتی استفاده می‌شود، اما پس‌زمینه مشکی بنرهای مهیار (محسن) سماکچی چندان هم بد به نظر نمی‌رسد، او از عنوان تنها کاندیدای اصناف در انتخابات شورای شهر رشت استفاده کرده و تمرکز تبلیغاتی خود را روی چند خیابان گذاشته است که البته شاید در روزهای آتی تعداد آن‌ها افزایش یابد.

مهرداد (مرتضی) ورزل دوست: او را که به رفیق‌باز بودن و داشتن دوست و رفیق در شهر رشت می‌شناسند از ظرفیت دوستانش به‌خوبی در انتخابات شورای شهر رشت استفاده کرده و تا توانسته بنرهای انتخاباتی خود را در سطح شهر نصب کرده است، تقریباً در هر نقطه از سطح شهر رشت بنرهای ورزل دوست به چشم می‌آید و قابل‌رؤیت است، البته در طراحی بنر این چهره انتخاباتی شورای شهر رشت از نکته ویژه‌ای استفاده نشده است، اما هشتگ «بهت قول می‌دم» که یادآور ترانه معروف محسن یگانه است در بنرهای انتخاباتی ورزل دوست به شدن به چشم می‌آید.

مجتبی (یاشار) میره جینی: این کاندیدای جوان انتخابات شورای شهر رشت بنر و ستاد اصلی خود را در میدان شهید سرگل برپا کرده است و در برخی دیگر از نقاط شهر رشت نیز کار انتخاباتی خود را ادامه می‌دهد. وی از پس‌زمینه رنگی آبی آسمانی و سفید در پوستر انتخاباتی خود استفاده کرده است.

رضا رسولی: نصب بنرهای رضا رسولی در سطح شهر رشت از چند جهت مورد توجه بوده است، استفاده از رنگ نه‌چندان مناسب قهوه‌ای در بنرهای انتخاباتی، استفاده از تک کلمه «شهرساز» برای معرفی کاندیدا به رشتوندان و همچنین تکرار شعار آشنای «همچنان قلبی که برای رشت می‌تپد» در بنرهای انتخاباتی رسولی مورد توجه است. وی علیرغم اینکه رنگ مناسبی را برای بنرهای خود انتخاب نکرده، اما به میزان متعددی این بنرها را در سطح شهر رشت نصب نموده است.

رضا (مهدی) نوری هریس: وی که کاندیدای شاخص آذری‌زبان‌ها محسوب می‌شود علیرغم عدم استفاده از نکته‌ای ویژه و خاص در بنر انتخاباتی خود، تعداد نصب بنر خود را در سطح شهر رشت افزایش داده که این موضوع قابل‌توجه است.

مصطفی بلورچی: این دکتر جوان شهر رشت در سطح شهر اقدام به نصب پوستر و بنر کرده است، نکته جالب آنکه از وی تراکت‌هایی نیز در سطح معابر به چشم می‌آید و نشان می‌دهد اقلام تبلیغاتی وی برخلاف بسیاری از کاندیداهای شورای شهر رشت تقریباً کامل و آمده توزیع است. اگرچه بلورچی از رنگ واحدی برای پوسترها، بنرها و تراکت‌هایش استفاده نکرده است، اما حجم بالای تبلیغات وی به چشم می‌آید.

رضا عاشری: فرزند شهید عاشری و مدیر اسبق شهرداری منطقه پنج رشت در شرایطی پا به عرضه انتخابات گذاشته که عکس بنر انتخاباتی وی چندان تفاوتی با گذشته ندارد، همین تیپ عکس در بنر و پوستر انتخاباتی شورای گذشته و انتخابات مجلس گذشته نیز مورد استفاده بوده است، البته این بار عاشری از نظر تعداد محل نصب بنر عملکرد بهتری داشته و از این لحاظ بیشتر در چشم بوده است.

عرفان ندایی: او نیز یکی از کاندیداهای جوانی است که بنر انتخاباتی‌اش در سطح شهر رشت دیده می‌شود.

پوریا قویدل: قویدل به نظر می‌رسد تمرکز بیشتری روی پوسترهای انتخاباتی داشته و این پوسترها در محل نصب در نظر گرفته‌شده در نقاط مختلف شهر رشت قرار گرفته است.

بهزاد مقدم نیا: وی که انتشار کلیپی از صحبت‌های عجیبش در فضای مجازی موردبحث قرار گرفته بود در انتخابات شورای شهر با یک طرح بنر نه‌چندان جذاب از نگاه فنی وارد کارزار شده و این بنر در نقاط مختلف شهر رشت نصب شده است. به‌هرحال انتظار می‌رفت که تصویر روی بنز و رنگ‌بندی آن دارای نکته‌ای خاص باشد که نبود!

عبدالرضا رفیعی پورچیرانی: او که ستاد مرکزی خود را در محدوده غرب رشت قرار داده است یک میتینگ نه‌چندان خلوت و نه‌چندان شلوغ را برگزار کرد که می‌بایست منتظر ادامه فعالیت‌های وی ماند.

علیرضا تاج شهرستانی: وی که حضورش در انتخابات شورای شهر رشت با انتقاد جدی تعداد زیادی از فعالین اجتماعی و کاربران شبکه‌های مجازی همراه شده است، تعدادی از بنرهای انتخاباتی خود را در سطح شهر نصب کرده است. البته با توجه به روی آنتن بودن وی تا چند روز قبل از ثبت‌نام در انتخابات شورای شهر رشت و شاهکاری که صداوسیمای مرکز استان گیلان و هیئت نظارت استان در این زمینه انجام دادند، تبلیغات نابرابری برای وی نسب به سایر کاندیداها از سوی رسانه ملی انجام‌شده است.

سید شمس شفیعی: از این کاندیدای شورای شهر رشت تعداد کمی بنر در سطح شهر رشت به چشم می‌آید که به نظر می‌رسد وی در روزهای آتی تعداد بنرهای نصب شده خود را افزایش دهد.

در پایان باید عنوان داشت که این بررسی‌ها به‌صورت میدانی بوده و ممکن است عملکرد تبلیغاتی تعدادی دیگر از کاندیداهای شاخص انتخابات شورای شهر رشت از دیده پنهان مانده باشد، اما در کنار این‌ها تعدادی دیگر از کاندیداهای جوان نیز اقدام به نصب پوستر و بنر انتخاباتی خود کرده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی