June 13, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

سالمندان بالای ۸۰ سال برای تزریق واکسن کرونا به کجا مراجعه کنند؟

به گزارش غیرمنتظره، دکتر جعفر صادق تبریزی در گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار داشت: سامانه salamat.gov.ir از امروز راه اندازی شده و سالمندان بالای ۸۰ سال که تاکنون برای تزریق واکسن کرونا با آن‌ها تماس گرفته نشده و یا واکسن به آن‌ها تزریق نشده است؛ می‌توانند وارد این سامانه شوند و کدملی و شماره تلفن همراه خود را ثبت کنند.

وی افزود: پس از ثبت این اطلاعات، از سوی مراکز بهداشتی با این افراد تماس گرفته و زمان و مکان دقیق تزریق واکسن کرونا به آن‌ها اعلام می‌شود.

تبریزی ادامه داد: اگر به حد خوبی از پوشش واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال برسیم، گروه سنی بعدی را اعلام خواهیم کرد و به این ترتیب گروه‌های سنی پایین‌تر را علیه کرونا واکسینه می‌کنیم. فعلاً افرادی که متولدین سال ۱۳۲۰ به قبل هستند می‌توانند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند پس از یک هفته تا ۱۰ روز گروه‌های سنی بعدی را اعلام می‌کنیم تا برای ثبت نام اقدام کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در پایان تأکید کرد: از هموطنان درخواست می‌کنم صبوری کنند، واکسن برای همه وجود دارد. افراد بعد از تزریق واکسن نباید فکر کنند که ایمن شدند و می‌توانند ماسک را کنار بگذارند. ایمنی لازم، دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی