August 3, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

سایه منحوس کرونا بر سر گیلان؛ حال ۷۰ بیمار وخیم است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، ویروس کووید ۱۹ همچنان سایه شوم خود را بر سر استان گیلان گسترانده و بی‌توجهی هم‌استانیان شرایط را برای تداوم این بیماری مستعدتر می‌کند.

 شهرستان‌های استان گیلان از آغاز ویروس کرونا تا اکنون رنگ‌بندی‌های متفاوتی را به خود دیده است و در بدترین حالت ممکن در فروردین‌ماه امسال ۱۶ شهرستان استان به وضعیت قرمز در آمدند.

 این در حالی بود که در ماه‌های پایانی سال گذشته کرونا در استان گیلان تقریباً به حالت کنترل شده‌ای رسیده بود و چند شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند.

طبق آخرین اعلام از سوی وزارت بهداشت هم‌اکنون ۹ شهرستان استان گیلان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می‌برند.

شهرستان‌های زرد استان گیلان شامل شهرستان‌های تالش، ماسال، صومعه سرا، رضوانشهر، آستارا، فومن، شفت، املش و سیاهکل است که اکنون با زرد شدن وضعیت در شرایط بسیار شکننده‌ای قرار دارند.

شهرستان‌های رشت، انزلی، آستانه اشرفیه، خمام، لاهیجان، رودسر، رودبار، لنگرود نیز ۸ شهرستان در وضعیت نارنجی استان گیلان هستند.

 با وجود کاهش در آمار بیماران بستری‌شدگان کرونا در استان گیلان و نزولی بودن روند ابتلا به بیماری در این استان اما آمار کنونی نیز می‌تواند با رعایت مردم کمتر از این مقدار باشد.

 به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۳۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۴۰ نفر از آن‌ها در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند.

البته شایان ذکر است که آمار بیماران سرپایی که در منزل قرنطینه می‌شوند بیشتر از مقدار بود و نکته بسیار مهم رعایت قرنطینه کامل در منزل توسط بیماران برای قطع زنجیره کرونا در گیلان است.

 همچنین ۷۰ نفر از بیماران کرونایی استان گیلان به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۴ نفر از آن‌ها امروز به این بخش منتقل شده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی