May 15, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

سکوت برخی نمایندگان گیلان در مقابل تهدید اکوسیستم کاسپین

  • توسط admin2
  • آذر ۱۴, ۱۳۹۷
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش سپیدخبر و به نقل از رشت۲۰، پس از اظهارات عجیب حسن روحانی برای انتقال آب دریای کاسپین به کویر شهر خود جمعی از نمایندگان مازندران نسبت به این اظهارات موضع‌گیری مشخص و بر اساس خواسته مردمی داشتند. از میان نمایندگان مازندرانی محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع واکنش نشان می‌دهد.

شاعری دیگر نماینده مازندران در مجلس که یکی از مخالفان جدی طرح انتقال آب دریای کاسپین است و حمایت مخالف ۴۰ نماینده مجلس را در پشتوانه خویش دارد دوباره به‌صراحت مخالفت خویش را با این طرح اعلام کرده و گفت: در حال حاضر بسیاری از شهرهای همجوار دریا با مشکل کم‌آبی مواجه شوند و اگر قرار باشد که آب دریا شیرین‌سازی شود چرا برای رفع نیاز شهرهای همجوار دریا مورد استفاده قرار نگیرد. همچنین یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در پیامی خطاب به روحانی اعلام کرده است، دوران مصوبات فله‌ای و بدون کارشناسی در سفرهای استان گذشته است.

دراین‌بین اما سکوت منفعلانه و شرم‌آور برخی نمایندگان گیلان بسیار عجیب به نظر می‌رسد و مشخص نیست به چه دلیل مقابل چنین اقداماتی موضع‌گیری واحدی ندارند. هرچند که تعدادی از نمایندگان استان همانند مهرداد لاهوتی، غلامعلی جعفرزاده و محمدصادق حسنی نسبت به این موضوع ایستادگی کرده‌اند.

حسنی در صفحه اینستاگرامی خود نوشته است: اگر قرار باشد آب دریای کاسپین به کوری سمنان انتقال یابد، خون مردم غیرتمند شمال هم باید با آن منتقل شود. این پیام حسنی نشان از آن دارد که دعوا بر سر آب از هم‌اکنون رسماً آغازشده و تنها با ایستادگی مقابل زیاده‌خواهی‌های برخی کویرنشینان می‌توان از حق طبیعی و خدادادی مردم شمال کشور بخصوص گیلان دفاع کرد.

نمایندگان گیلان باید به این موضوع واقف باشند که تنها داشته‌ی امروز مردمان شمال کشور و این استان سرسبز همین اکوسیستم و موهبت خدادادی است که با بی‌تدبیری‌های صورت گرفته قطعاً سه استان شمالی به‌یک‌باره نبود خواهند شد و مردم گیلان، مازندران و گلستان در صورت ادامه سکوت برخی از نمایندگان خود در خانه ملت باید برای همیشه با آسمان بارانی شهرهای خود خداحافظی کنند.

قبلی «
بعدی »

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی