October 20, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: ساماندهی رودخانه‌های آلوده زرجوب و گوهررود دغدغه‌ اساسی مردم رشت است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، محمدرضا احمدی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به آخرین اقدامات در زمینه بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و اظهار داشت: این لایحه بیش از یازده سال در مجلس مطرح می‌شد اما اخیراً بیش از ۹۸ درصد رأی اعضای مجلس را به خود اختصاص داد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت: یک سری مشکلات در مسیر طرح لایحه رتبه‌بندی معلمان قرار داشت از طرفی معلمان هم نگران بودند که کاملاً به‌حق بود لذا چندین بار این لایحه در کمیسیون بررسی شد و اقدامات لازم در رابطه با آن در مجلس دستور کار قرار گرفت.

احمدی با اشاره به احیای منزلت معلمان و ضرورت تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان در راستای برطرف شدن دغدغه‌های این قشر تصریح کرد: در حوزه‌‌ پرداخت هزینه‌هایی به مدارس باید گفت که هیچ کسی نمی‌تواند اولیاء را مجبور کند که حتماً برای ثبت‌نام مدارس دولتی مبلغی پرداخت کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن قدردانی از خیرانی که همواره کمک حال معلم و مسئولان مدرسه بوده‌اند افزود: کسانی که می‌توانند در حوزه آموزشی کمک کنند با کمک‌ خود می‌توانند رونق بیشتری به مدارس دولتی بدهند و کسانی که توانایی کمک ندارند، اجباری نیست.

وی ابرار داشت: بسیاری از دانش‌آموزانی که به دلیل شرایط کرونایی نمی‌توانند ثبت‌نام کرده و به مدرسه بروند را شناسایی کردیم و بررسی‌های لازم در این زمینه در حال انجام است و معلمان هم در شناسایی‌ها  کمک کنند تا هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقر مالی از سوادآموزی جا نماند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به ضرورت تعیین تکلیف معلمان خرید خدمت و قراردادی اشاره و بیان کرد: نگرانیم وقتی می‌بینیم تعدادی از جوانان به عنوان خرید خدمت، در غیر انتفاعی و یا با عناوین مختلف به دانش‌آموزان درس می‌دهند و از حداقل دستمزد برخوردار هستند به امید اینکه روزی استخدام شوند.

وی گفت: قانونی در رابطه با ثبت یارانه‌ای کسانی که مدارس غیر انتفاعی دارند که حداقل حقوق و مزایا را ثبت کنند و تمام کسانی که با بدنه آموزش و پرورش ارتباط هستند بتوانیم یک آزمون برگزار کنیم و آنها که حد نصاب نمره را کسب کنند بتوانند وارد بدنه آموزش و پرورش شوند.

احمدی با اشاره به ضرورت ساماندهی رودخانه‌های رشت به عنوان یکی از یکی از دغدغه‌های اصلی خود و مردم افزود: جلسات متعددی با مسئولان استان در همین حوزه داشتیم و یکی از دغدغه‌های اصلی بنده هست و از سایر دستگاه‌ها و حتی صدا و سیمای مرکز استان، تمام مسئولان استان، شورای شهر و شهردار هم تقاضا دارم که این معضل را جدی بگیرند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت: چندین جلسه درباره رودخانه‌های رشت در تهران برگزار شد و تاکید شد که همه برای رفع این معضل باید پای کار باشند و درخواست کردم کارگروهی برای رفع این معضل و تا به دست آمدن نتیجه تشکیل شود لذا همه باید پای کار بیایند و برای حل این معضل تلاش کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی