August 3, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

عضو کمیسیون شوراهای مجلس: بررسی ناکارآمدی اعضای شورا پس از بروز فساد بی‌فایده است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، رسول فرخی میکال درباره نظارت بر شوراها تصریح کرد: به اعتقاد بنده نظارت بر شوراهای شهر و روستا نباید صرفاً بر عهده نمایندگان باشد؛ ما باید برنامه‌ای داشته باشیم که این نظارت به طور کلی در حوزه شورای نگهبان باشد.

دبیر اول کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود: همچنین به جز شورای نگهبان سازمان دیگری می‌تواند ناظر بر عملکرد شوراها و تأیید صلاحیت آن باشد و یا اینکه به واسطه تشکلی همچون قوه قضاییه، سازمان بازرسی و شورای نگهبان نظارت چند جانبه‌ای در حوزه تعیین صلاحیت و پس از انتخاب در حوزه عملکرد شورا داشته باشد.

فرخی با بیان اینکه شورای حل اختلاف امروز پاسخگوی مشکلات شورا و شهرداری‌ها نیست خاطرنشان کرد: عملکرد نامناسب و ناکارآمدی اعضاء پس از بروز معضلات مورد بررسی قرار می‌گیرد که خروجی این بررسی دیگر تأثیری در خسارات یا بیت‌المال تضییع شده ندارد.

وی با تأکید بر نظارت حین عملکرد شوراها افزود: در این راستا باید گروهی در کنار نمایندگان باشد تا در طول عملکرد بررسی‌ها انجام شود و در صورت بروز مشکل در حین عملکرد، فرد سلب عضویت شود لذا این امر باید در کمیسیون امور داخلی و شوراها مطرح و پیگیری شود.

 دبیر اول کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولویت این کمیسیون گفت: موضوع شوراها، درآمد پایدار شهرداری‌ها و حوزه بحران مسائلی است که در اولویت دستور کار کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراها قرار دارد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس ابراز داشت: در لاهیجان در سنوات گذشته با مشکل آب شرب مواجه بودیم که با پیگیری‌های انجام شده و با افتتاح پروژه‌های آب‌رسانی بخش عظیمی از مشکلات آب شرب در شهرستان لاهیجان حل شد.

فرخی تصریح کرد: در این راستا بازدیدها و اقداماتی انجام شده و به‌عنوان مثال در دهستان لیل منبعی احداث شد اما هنوز آبگیری انجام نشده است و یا در روستاهای دیگر نظیر مراددهنده نیز مشکلاتی وجود دارد که پیگیری‌ها در حال انجام بوده و به‌دنبال حل موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فاضلاب لاهیجان طرح سوالی از وزیر مربوطه و تذکری داشتم افزود: اکنون سه فاز فاضلاب لاهیجان افتتاح شده و وزیر مربوطه تعهد داد که پیگیر این موضوع باشد تا فازهای بعدی نیز افتتاح شود؛ برای امسال اعتباراتی برای آن در نظر گرفته‌اند و این موضوع در دستور شرکت آب و فاضلاب استان نیز است.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: بنده پس از انتخاب از همه افرادی که توانایی سرمایه‌گذاری در حوزه خصوصی‌سازی داشتند چه در داخل و یا خارج از استان برای سرمایه‌گذاری در شهرستان دعوت کردم و در مقابل قول دادم که مشکلات اداری آن‌ها را برطرف سازم.

وی افزود: نخستین موضوعی که مورد توجه ما قرار گرفت منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان بود که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده شرکتی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه اعلام آمادگی کرد و در دو هفته گذشته نیز در شورای برنامه‌ریزی استان مصوبه در این مورد به تصویب رسید.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچین در تهران نیز این بحث را مطرح کردیم خاطرنشان کرد: از این رو پیگیری‌ها در حال انجام است تا منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان پس از گذشت ۱۱ سال اجرایی شود.

 فرخی با تأکید بر اینکه بنده برای کمک به اشتغال جوانان در حوزه انتخابیه و استان آمادگی انجام هر نوع کمکی را دارم عنوان کرد: در حوزه شهرک صنعتی نیز از سرمایه‌گذاران دعوت کردیم و در این راستا طرح‌هایی نیز ارائه شده و پیگیر این موضوع هستیم.

 وی ضمن دعوت از علاقمندان به حوزه سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال گفت: به منظور ایجاد اشتغال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۵۰۰ طرح اشتغالزایی برای سیاهکل، ۵۰۰ طرح برای لاهیجان و ۵۰۰ طرح  برای آستانه‌اشرفیه گرفتم و هنوز این امر در جریان کار است.

 نماینده معین مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس با بیان اینکه هنوز ظرفیت‌های استان و شهرستان به فعلیت تبدیل نشده افزود: ما برای این حوزه از دانشگاه آزاد واحد لاهیجان و همه بخش‌های خصوصی فراخوان ارائه کردیم تا با افتتاح این طرح‌های اشتغالزایی برنامه‌ریزی برای اجرای آن انجام شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این حوزه فراخوان‌ها انجام شده است اما آنچه مطلوب بنده بوده انجام نشده و پیگیر هستم تا در حوزه سرمایه‌گذاری شاهد توسعه بیشتری باشیم.

 فرخی بیان کرد: ۱۵ سال پیش مصوبه‌ای برای احداث کلینیک فوق تخصصی لاهیجان داشتیم که این مصوبه به حال خود رها شده بود؛ با پیگیری‌هایی که از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتم مجوز احداث کلینیک فوق تخصصی صادر شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه ان‌شاالله در چند ماه آینده کلنگ‌زنی این پروژه انجام می‌شود افزود: همچنین یک درمانگاه نیز برای شهر سیاهکل درخواست کردم که دستور آن داده شده و در حال طی کردن فرآیند اداری است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی