May 12, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

علیزاده در کلاپ‌هاوس:تحریم‌های نفتی و بانکی لغو می‌شود/تحول قیمت دلار

به گزارش غیرمنتظره، علی علیزاده فعال سیاسی در کلاپ هاوس خبرآنلاین با موضوع مذاکرات وین؛ آیا توافق نزدیک است؟ در پاسخ به این پرسش که موفقیت در وین، ارتباطی با موفقیت در انتخابات پیدا می کند؟گفت:
دست کم تحریمهای نفتی و تحریمهای بانکی در مذاکرات وین برداشته می شود و تحولی در قیمت دلار خواهد داشت. دولت مانند مهاجمی است که ۹۰ دقیقه گل نزده و همه به او غر میزنند و حالا در دقیقه ۹۱ گل می زند.
اتفاقی در ذهن جمهوری اسلامی افتاده است و آن این است که ایران به غنی سازی در حد ساخت بمب هسته ای رسیده است. این باعث می شود غرب ایران را بپذیرد. این با اتفاقات داخل ایران و تحریمها قدری طولانی شد. ولی واقعا توقع این بود که ما به حدی برسیم که یک اتفاق استثنایی بیفتد و ما بتوانیم به سطح آمادگی برسیم.

علیزاده در ادامه گفت: آیت الله خامنه ای فرمودند: باید برای تحریمهای ۱۰ ساله بعدی آماده شویم. این نشان می دهد احتمال دارد دلار در کنار یورو و یوآن نتواند هژمونی خود را حفظ کند. توقع رهبر ایران از مذاکرات وین این نیست که مسئله هسته ای به یکباره حل شود. افق این است که یک فضای تنفسی برای ایران به وجود بیاید. بخشی از پول نفت آزاد شود و سیستم بانکی از تحریم در نیاید. ایران آنقدر عقب نمی نشیند که به سطح پیش از برجام در غنی سازی برسد. در تهران هم اعتماد به هیچ جناحی وجود ندارد که بخواهد تمام دستاوردهای ایران را به یکباره واگذار کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی