September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

علی تیموری: بازیگری حرفه شلوغی است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از حرف تازه، علی تیموری از بازیگران محبوب و دوست داشتنی هنرهای نمایشی تئاتر خانه سینما و همچنین از ورزشکاران ترکیبی رزمی فدراسیون های ورزشی میباشد. وی بیشتر در زمینه استایلیست مدلینگ سینمایی فعالیت دارد و عضو imdb صندوق اعتباری هنر نیز بوده و در سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر و تئاتر فجر منتخب بهترین نقش اول مکمل مرد شد اما به علت مشکلات عدیده شخصی و خانوادگی در مراسم رویداد حضور نداشت.

همچنین چندین دعوت نامه از جشنواره های جهانی از جمله فیلم کن، برلین، ونیز، ساندنس و غیره نیز داشت و به علت نامساعد بودن شرایط صدور ویزا از سوی کنسولگری ها و سفارت خانه ها باز هم موفق نشدند و ناکام ماندند ولی به نقل از خودش شکست ناپذیر است و روزی به هدفش خواهد رسید. وی در حال حاضر مستقل است.

علی تیموری فارغ التحصیل کارشناسی رشته حسابداری حرفه ای از دانشگاه آزاد اسلامی است. وی تخصصی ترین دوره های تئوری و عملی بازیگری را در نابغه ترین آکادمی های فرهنگی هنر سیمایی گذرانده است و در حال حاضر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته سینما را دارد به شرط اینکه از نهادهای حمایتی از لحاظ اقتصادی کمک هایی شاملش شود. وی در صنف مشاغل آزاد اتاق اصناف هم شاغل میباشد. در ادامه گفتگویی با این بازیگر جوان خواهیم داشت.

۱ آقای علی تیموری چه طور شد بازیگر شدید؟

من چون علاقه زیادی به این حرفه دارم بر این باور بودم که میتوانم آن را درونم پرورش بدهم و به ایفای نقش در پروژه های سینمایی و تلویزیونی بپردازم. البته الگوی من در فنون، درک بازیگری تئاتر هنرهای نمایشی بوده که خوب هنرجو را بار می آورد و من از سال ۱۳۹۰ در نمایش های مختلف و سالن های حرفه ای اجرا داشته ام. به عقیده من سخت کوش بودن در این حرفه شرط اول برای مانا بودن است تا وجودت را حس کنند و پیشنهادهایی به سمتت بیاید.

۲ چه برداشتی از سینما و بازیگری دارید ؟

به نظر من برای یک فرد علاقه مند شروع بازیگری کاری دشوار است چرا که بازیگری امروزه حرفه شلوغ و شاید زیاده از حد پر ازدحامی است و رقابت در آن در بدست آوردن یک نقش، هر چند کوتاه، بسیار شدید است. وجود خیل عظیمی از بازیگران با تجربه باعث شده است که این موضوع تشدید بشود و اینکه بازیگر باید فرد باهوشی باشد تا بتواند سریعا با روند فیلم آشنا شود و متن فیلمنامه را حفظ کند. همچنین در بسیاری موارد که پیش می آید باید از خلاقیت خود در ایفای نقش بهتربهره بگیرد.

۳ چه توصیه ای به جوانان عرصه فرهنگ هنر دارید ؟

توانایی، همت، عزم و ایمان جوان امروز کمتر از جوان دهه ۶۰ نیست. اما جوان امروز در معرض تهدیدهای خطرناک فکری قرار دارد که این افکار غلط با ابزارها و وسایل ارتباطی فراوان، در سطح گسترده‌ ای قابل انتشار هستند و در این زمینه باید ضمن استفاده از متخصصان، حرفه ای ها و با تجربه های صنف سینما و کسانی که در مسائل ارتباطی سیمایی تجربه دارند، از ابزار فرهنگ هنر نیز حداکثر بهره‌ گیری صورت گیرد.

۴ تا حالا در چه پروژه هایی بودید ؟

در کار نمایش و تئاتر از جمله نمایش الیورتوئیست، نمایش سانفرانسیسکو، نمایش پدرخوانده اسکارفیس، و در سینما رد خون و متری شیش و نیم به ایفای نقش پرداخته ام.

۵ با چه کارگردان هایی دوست دارید همکاری کنید ؟

دوست دارم با آقای اصغر فرهادی، بهرام بیضایی، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، ناصر تقوایی، ابوالفضل جلیلی و در عرصه بین المللی هم  با کارگردان هایی همچون استیون اسپیلبرگ، مارتین اسکورسیزی، کوئینتن تارانتینو، کریستوفر نولان، فرانسیس فورد کوپولا و جیمز کامرون همکاری داشته باشم.

۶ حرف آخرتان را بفرمائید؟

اصلی ترین مسئله من درک خودم است و سپس یافتن آسانترین راه برای آنکه دیگران هم مرا درک کنند پس بهترین فیلم من لبخند من است و لبخندها خدا را ستایش می کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی