October 20, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

فیلم کوتاه حباب ساخته فیلم ساز گیلانی،نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه در جشنواره بین المللی جیپور هندوستان شد

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از گیل خبر، فیلم حباب آخرین ساخته کارگردان ایرانی حامد اریب، در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان آریایی جیپور، هندوستان ICFF 2021 Jaipur نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه، در میان ۲۴ کشور جهان شد.
این جشنواره در تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آگوست سال جاری میلادی در ایالت راجستان هندوستان برگزار می‌شود.
جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان جیپور -JIFF که در ژانویه ۲۰۰۹ راه اندازی شد، هر سال در ایالت راجستان به صورت بین‌المللی برگزار می‌گردد.
نام جشنواره جهانی فیلم جیپور، به عنوان نامی معتبر و مشهور درایالت راجستان هند شناخته شده است. معرفی فیلمسازان جدید، تبادل دانش، اطلاعات، ایده و فرهنگ میان هند و سایر کشورها در زمینه آداب اجتماعی و فرهنگی، هدف این جشنواره فیلم به شمار می آید. با این حال، ICFF 2021 Jaipur
قصد دارد جشنواره‌ای را ترتیب دهد که طرفداران فیلم و تماشاگران فیلم را با جهان، به ویژه فیلم‌سازان جدی و همکاران بین آنها پیوند دهد تا درک بیشتری از هنر فیلمسازی ایجاد کند.
پیش از این فیلم‌سازان ایرانی در جشنواره جیپور هندوستان نیز موفق به کسب جایزه شده‌اند، کارگردان شهیر ایرانی « اصغر فرهادی » در سال ۲۰۱۲ موفق شد برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» جایزه شتر طلایی بهترین کارگردانی را دریافت کند و «ساره بیات» جایزه بهترین بازیگر بین‌المللی را برای همین فیلم کسب کرد.
همچنین مجید مجیدی  کارگردان مطرح ایرانی نیز جایزه یک عمر دستآورد هنری را در پنجمین دوره این فستیوال دریافت کرد.
فیلم کوتاه حباب، که به تهیه‌کنندگی حامد اریب و همکاری شرکت سینمایی «لوتوس فیلم بی وی» شرکت فیلم‌سازی «سیکا فیلم» تهیه شده است، روایت مردی است که کشور خود را بی خبر و خداحافظی ترک می کند، و اکنون در غربت، مادر، پاسخش را نمی‌دهد، «حباب» روایت سرگشتی انسان است که در غربت تجربه می‌کند، روایت جبر و غربت و برای یافتن راهی برای ادامه زندگی تلاش می‌کند، ولی مهاجرت و غم غربت ویرانگر است و زندگیِ در تعلیق.
عوامل فیلم: نویسنده و کارگردان: حامد اریب / مدیر فیلمبرداری: حسین بدرطالعی / مشاور کارگردان: کیهانخانجانی – آیدا قجر / دستیار کارگردان: فاطمه مهدی پور / مترجم: دکتر اسماعیل اریب
فیلم کوتاه «حباب» به کارگردانی حامد اریب، پیش از این موفق شده بود که جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و فیلمنامه فستیوال FFTG 2020 نیویورک و بهترین فیلم مستند کوتاه جشنواره برلین ایندی ۲۰۲۱ را کسب کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی