May 7, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

ماجرای زندگی کودکان کوهدشتی در گوشه خیابان

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، روز گذشته کلیپی از وضعیت بسیار بد زندگی چند کودک بی‌خانمان در شهرستان کوهدشت منتشر شد که به‌صورت گسترده مورد توجه مردم لرستان و کشور قرار گرفت.

این کلیپ حتی باعث شد تعدادی  از بازیگران مطرح کشورمان به این پدیده تلخ اجتماعی واکنش نشان دهند.

بهروز رفیعی که یکی جوانان بسیجی شهرستان کوهدشت است  و طی سال‌های گذشته با استفاده از بستر فضای مجازی به بیان مطالبات مردم شهرستان کوهدشت پرداخته در این رابطه اظهار داشت: عصر دیروز تعدادی از مردم  از زندگی دو کودک در پارک کشاورز که در ورودی کوهدشت قرار دارد ما را معطلع کردند.

وی بابیان اینکه پس از اطلاع از این موضوع به منطقه موردنظر رفتیم، افزود: پس از حاضر شدن در محل متوجه شدیم که یک خواهر و برادر در یک محیط نامناسب همراه با  یک  مرد ۳۰ ساله که به اعتیاد گرفتار است زندگی می‌کنند.

این فعال بسیجی با عنوان کردن این موضوع که که هیچ نسبت خونی یا سببی کودکان و مرد معتاد وجود ندارد، بیان کرد: پس از پرس‌وجوهایی که انجام دادیم فهمیدیم که خانواده این کودکان آنان را رها کرده‌اند و مادر آنان نیز یک فرد متکدی است و این معتاد با وادار کردن این کودکان به تکدی گری این کودکان هزینه مواد خود را به دست می‌آورد.

رفیعی با اشاره به اینکه پس از منتشر شدن کلیپ دادستان شهرستان کوهدشت به‌سرعت به ماجرا ورود پیدا کرد و دستور بازداشت مردی که این کودکان را مجبور به تکدی گری کرده صادر کرد.

وی با تشکر از پیگیری سریع فرماندار و فرمانده سپاه کوهدشت در این موضوع تصریح کرد: پس از انتشار این فیلم بلافاصله مسئولان شهرستان به ماجرا ورود پیدا کردند و کمتر ۱۲ ساعت زمینه حضور این کودکان در مراکز نگهداری بهزیستی شهرستان را فراهم شد.

به نظر می‌رسد با توجه به آغاز زمستان و به اوج رسیدن سرما مسئولان باید به فکر تدوین  برنامه‌ای دقیق برای ساماندهی افراد بی‌خانمان باشند.

بهزیستی، شهرداری و دیگر نهادهای حمایتی باید در این زمینه حضور فعال داشته و مراکزی را در سطح استان به این منظور در نظر گیرند.

لازم به ذکر است که معمولاً در مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ شهرداری‌های اماکنی تحت عنوان گرمخانه برای اسکان افراد بی‌خانمان در ماه‌های سرد سال دارند اما متأسفانه در هیچ‌کدام از شهرهای استان چنین مکانی توسط شهرداری‌ها فراهم نشده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی