May 7, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

محققان: یک چهارم جمعیت جهان تا ۲۰۲۲ به واکسن کرونا دسترسی نخواهند داشت

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از دیلی میل، نتایج مطالعه انجام شده توسط دانشگاه جانز هاپکینزحکایت از آن دارد، تقریباً یک چهارم جمعیت جهان ممکن است تا سال ۲۰۲۲ به واکسن‌های ویروس کرونا دسترسی نداشته باشند.

محققان تمام پیش سفارشات واکسن ویروس کرونا را که تا ۱۵ نوامبر به طور عمومی اعلام شده بود، بررسی کردند، حداقل ۷.۴۸ میلیارد دوز از ۱۳ تولید کننده واکسن نظیر شرکت‌های فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسون اند جانسون برای واکسیناسیون ۳.۷۶ میلیارد نفر لازم است.

کشورهای ثروتمند با جمعیتی کمتر از ۱۵ در صد در جهان، ۵۱ درصد از دوزهای اطمینان بخش‌ترین واکسن‌های کرونا را ذخیره سازی کرده‌اند.

این مطالعه جدید هشدار می‌دهد از هر چهار نفر در سراسر جهان، یک نفر تا دو سال آینده ممکن است موفق به دریافت واکسن کرونا نشود.

پژوهشگران دریافتند، بیش از نیمی از واکسیناسیون‌های پیش سفارش به کشورهای پردرآمد که فقط ۱۴ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، اختصاص دارد.

براساس داده‌های موجود، از ۱۵ نوامبر/۲۵ آبان، نزدیک به ۸ میلیارد دوز واکسن از ۱۳ تولیدکننده مختلف از سوی کشورهای ثروتمند سفارش داده شده است. ژاپن، استرالیا و کانادا بیش از یک میلیارد دوز واکسن دارند، در حالی که این کشورها کمتر از یک درصد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را تشکیل می دهند.

اگر همه تولیدکنندگان واکسن بتوانند میزان تولید خود را افزایش دهند، تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود شش میلیارد دوز در دسترس خواهد بود.

این امر باعث می‌شود تا حدود یک چهارم جمعیت جهان تا سال ۲۰۲۲ واکسن کووید ۱۹ را نداشته باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی