October 21, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

معاون علوم پزشکی گیلان: شدت کرونا در واکسن زده ها کمتر است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از ایسنا، دکتر انوش دهنادی مقدم با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۱۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند، اظهار کرد: ۳۴۷ نفر نیز طی شبانه روز گذشته به جمع بیماران کرونایی بستری اضافه شدند.

وی ۲۵۰ بیمار را بدحال و ۲۱۰ بیمار را بستری در بخش مراقبت های ویژه دانست و افزود: همچنین طی روز گذشته ۳۹ بیمار جدید را در بخش آی.سی.یو پذیرش کردیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کاهش اندک بیماران کرونایی را به معنی سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی ندانست و تصریح کرد: کماکان باید رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیریم، زیرا انواع جهش یافته ویروس در کشورهای همسایه گزارش شده است.

دهنادی مقدم، با تاکید بر لزوم پوشش کامل واکسیناسیون، خاطرنشان کرد: مادامی که کل جمعیت ما تحت واکسیناسیون قرار نگرفته اند، باید پروتکل های بهداشتی را با شدت و حدت رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه علیرغم واکسیناسیون ایمنی صد درصدی وجود ندارد، گفت: افرادی که واکسن زدند ممکن است دوباره به کرونا مبتلا شوند، اما شدت بیماری کمتر است و لذا رعایت پروتکل های بهداشتی همیشه باید اولویت باشد.

معاون علوم پزشکی گیلان، از تزریق مجدد دوز نخست واکسن کرونا در شهرستان رشت از امروز خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۲۰ مرکز واکسیناسیون آماده تزریق دوز نخست هستند لذا افراد به سایت سلامت مراجعه کرده و براساس جدول گروه های سنی ثبت نام کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی