May 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

ناگفته‌هایی از ۴ بار دیدار حاج قاسم با ‌مدافعان حرم گیلانی / ماجرای حماسه‌ “‌قلعه خیبر” در سوریه چه بود؟

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، سردار هامون محمدی در مراسم گرامیداشت حماسه ۸ دی گیلان و مروری بر خاطرات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: دوران فتنه یک آزمون بسیار سختی بود اما مردم گیلان با همت خود و به‌صورت خودجوش به‌ صحنه آمدند و در ۸ دی سال ۸۸ حماسه‌ساز شدند.

فرمانده سابق سپاه قدس گیلان با بیان اینکه گیلان جزو نخستین استان‌هایی بود که مردم آن جلوتر از سایر استان‌ها به‌صحنه آمدند و در ۸ دی ماه ۸۸ حماسه‌ساز شدند افزود: مردم ما با بصیرت و آگاهی به میدان آمدند و رهبر معظم انقلاب نیز این بصیرت و هوشیاری مردم گیلان را ستودنی دانستند.

همرزم شهید سلیمانی با اشاره به اتفاقاتی که باید در تاریخ ثبت شود خاطرنشان کرد: مدافعان حرم گیلانی نیز در جبهه‌های سوریه حماسه‌های بزرگی آفریدند تا جایی‌که شهید سلیمانی ۳ یا ۴ بار با این رزمندگان ملاقات و آن‌ها را تشویق کرد و خطاب به مدافعان حرم گیلانی گفته بود “با حماسه‌تان در قلعه خیبر را شکستید”.

سردار محمدی اخلاص بی‌نظیر شهید سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: حاج قاسم در کارها فقط خدا را در نظر می‌گرفت و اخلاص بی‌نظیری داشت و بعضی مواقع به جبهه‌هایی ورود می‌کرد که زنده برگشتن از آنجا غیرممکن بود اما او بسیار شجاع بود.

وی با اشاره به محبوبیت سردار شهید سلیمانی تصریح کرد: محبوبیت او به حدی بود که حتی یکی از رسانه‌های خارجی اذعان داشت که ” این فرمانده‌ای که به‌راحتی اشک از چشمانش جاری می‌شود بر دلها حکومت می‌کند و از محبوبیت زیادی برخوردار است”.

فرمانده سابق سپاه قدس گیلان اخلاص را از مهم‌ترین ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی دانست و عنوان کرد: اخلاص در وجود این شهید نهادینه شده بود؛ او در دوران دفاع مقدس، در فاو، خرمشهر و عملیات‌های بزرگ بسیار درخشیده بود اما هیچ وقت در سخنرانی‌هایش نمی‌گفت که من فاتح بودم.

سردار محمدی افزود: بزرگ‌منشی و مردانگی جزو شاخصه‌های مشترک شهدا است؛ شهید املاکی با وجود اینکه می‌دانست آن بسیجی شهید می‌شود اما در مقابلش زانو زد و ماسک خود را بر صورتش زد و هر دو کنار هم به‌شهادت رسیدند.

همرزم شهید سلیمانی مکتب حاج قاسم را ازخودگذشتگی دانست و گفت: حاج قاسم به بالاترین حد ایمان و یقین رسیده بود به‌همین دلیل بی‌تاب بود و برای شهادت اشتیاق داشت و متواضعانه از خدا درخواست می‌کرد که او را ببرد.

فرمانده سابق سپاه قدس گیلان بیان کرد: متاسفانه امروز عده‌ای با دست درازی به بیت‌المال، حیثیت و آبروی نظام و انقلاب را به بازی می‌گیرند و بیشتر از حق خود مطالبه می‌کند اما من شهیدی را می‌شناسم که در نبرد با ضد انقلاب، ۱۴ گلوله به تنش خورد فقط برای‌ حفظ بیت‌المالی که همراهش‌ بود.

همرزم شهید سلیمانی با یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس گفت: کسانی را دیدیم که در خون خود غلتیدند و سرهایشان را در زانویمان گذاشتیم تا آخرین کلامشان را جاری کنند و آخرین کلامشان نیز الهی بود یا شهیدی که تا آخرین لحظه ذکر یا زهرا بر لبانش بود.

فرمانده جبهه مقاومت با بیان اینکه در تمام زندگی می‌توان از مکتب حاج قاسم درس گرفت تصریح کرد: شهید سلیمانی در صحنه نبرد، نیروهای ۷ ملیت را بسیار تحسین‌برانگیز مدیریت می‌کرد و پشت پرده حوادث را می‌خواند که این یکی از خصوصیات بارز وی بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی