May 12, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

نرخ سودهای بانکی تغییر می‌کند؟

  • توسط admin2
  • دی ۲۴, ۱۳۹۸
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش غیرمنتظره؛ از بین ۲۳ بانک و موسسه رایج در شبکه بانکی برای سپرده‌گذاری، ۱۷ بانک نرخ سود سپرده ۲۰ درصدی می‌دهند، شش بانک باقی مانده نیز نرخ‌های بیش از ۱۵ درصد را برای سپرده‌گذاری لحاظ کرده‌اند.

nezambanki.jpeg

برای اخذ نرخ سودهای ۲۰ درصد در بیشتر بانک‌ها شرط یک ماه ماندگاری در نظر گرفته شده، به عبارتی می‌توان گفت شبکه بانکی به سپرده‌های کوتاه مدت خود نرخ سود دو برابر نرخ مصوب می‌دهد.(رسانه بانک و بیمه)

براساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار، در شهریور ماه سال ۹۶ نرخ سود برای سپرده‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت به ترتیب ۱۵ درصد و ۱۰ درصد اعلام شد.

آیا شورای پول و اعتیار قصد تغییر نرخ سود بانکی را ندارد؟

تخصیص نرخ‌های بالا برای سپرده‌های بانکی تخلفی است که بانک‌های کشور به طور قطع بانک مرکزی از آن اطلاع دارد و چشم خود را به روی آن بسته است.

در خصوص سپرده‌گذاری در بانک‌ها یک مسئله مهم دیگر بازدهی بازارهای مالی است که لزوم تصمیم‌گیری در خصوص نرخ سود بانکی از سوی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار به عنوان تصمیم‌گیرنده در این باره را بیشتر می‌کند.

اما ظاهرا این شورا قصد تغییر نرخ سود بانکی را ندارد، الیاس حضرتی، نماینده مجلس و عضو شورای پول و اعتبار‌ گفت: تغییر نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتیار مطرح نیست.

قبلی «
بعدی »

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی