August 3, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

نگاهی به وضعیت تیم‌های لیگ یکی گیلان/ چوکا در فراموش‌خانه، شهرداری آستارا و ملوان در محاق

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از رشت۲۰، در آخرین هفته لیگ آزادگان تیم‌های گیلانی کار خود را با وضعیتی غم‌انگیز به پایان رساندند.

چوکای تالش که هفته گذشته سقوط کرده بود، در آخرین دیدار خود در لیگ آزادگان به میدان نرفت، این ماجرا پس‌ازآن اتفاق افتاد که زمزمه‌هایی در خصوص بروز تبانی در لیگ یک و در درون تیم فوتبال چوکای تالش مطرح شده است.

حال تالش‌ها می‌بایست از همین امروز به فکر فصل بعد و باز پس گرفتن جایگاه خود در لیگ یک باشند، زیرا ماندن در فراموش‌خانه لیگ دو یعنی سطح سوم فوتبال کشور هرگز نمی‌تواند بارقه امیدی را برای حیات مجدد این تیم محبوب گیلان ایجاد کند.

در سوی دیگر جدول شهرداری آستارا که در نیم‌فصل نخست لیگ آزادگان موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود، پس از بروز مشکلات متعدد مدیریتی و فنی با شکستی دیگر این بار مقابل هوادار تهران شاهد صعود این تیم به لیگ برتر بود و خود نیز یک پله بالاتر از چوکای سقوط کرده در رده پانزدهم ایستاد! جایگاهی غم‌انگیز که هیچ شباهتی به وضعیت نیم‌فصل نخست این تیم محبوب بندری ندارد.

از سوی دیگر ساحل دریای کاسپین، ملوان بندرانزلی دیگر نماینده گیلان بود که در لیگ یک نتوانست جایگاهی مناسب برای خود دست‌وپا کند و جایگاه یازدهم جدول نصیبش شد. ملوانان که از ابتدای فصل با مسائل مختلفی روبرو بودند، نتوانستند وضعیت خود را تغییر دهند و نهایتاً با رتبه‌ای کار خود را به پایان رساندند که می‌توان فقط خوشحال بود که دغدغه سقوط را در دو سه هفته پایانی تجربه نکرده‌اند!

این اما بالاترین سطح حضور تیم‌های گیلانی در فوتبال کشور بود، سطحی که در سالیان اخیر با حضور قربانعلی الماسخاله در رأس هیئت فوتبال استان گیلان به‌دست‌آمده و تیم فوتبال سپیدرود رشت نیز در لیگ دو در گروه خود جایگاه پنجم را تجربه کرده است.

این خروجی فوتبال گیلان در شرایطی است که در سالیان گذشته گیلان قطب بزرگی در فوتبال کشور بوده و علیرغم جمعیت و مساحت کمتر نسبت به بسیاری از استان‌های کشور تجربه حضور دو تیم در سطح اول فوتبال ایران و معرفی فوتبالیست‌های بسیار را داشته است. بازیکنانی که همانند سید جلال حسینی کاپیتان تیم اول فوتبال ایران در سالیان گذشته، علیرضا جهانبخش با سال‌ها تجربه بازی در هلند و انگلیس، سعید عزت‌اللهی با تجربه بازی در اسپانیا، انگلیس و دانمارک، صادق محرمی لژیونر شاخص تالشی‌ها در لیگ کرواسی و… نمایندگانی خوب برای فوتبال گیلان بوده‌اند، اما چه می‌شود که داماش و شهرداری فومن از بین می‌روند، سپیدرود در فراموش‌خانه لیگ دو قرار می‌گیرد، چوکا به سپیدرود در این فراموش‌خانه می‌پیوندد و شهرداری آستارا و ملوان نیز حال‌وروز خوشی ندارند؟!

فوتبال گیلان قطعاً نیازمند یک جراحی بزرگ و اقدامی جدی برای عبور از شرایط فعلی است و راهی به‌جز این در مسیر فوتبال گیلان وجود نخواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی