October 28, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

واکسیناسیون ۹۰ درصد ۵۰ ساله‌ها در گیلان

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، ارسلان سالاری عصر امروز در نشست بررسی پیشرفت اجرای سند ملی واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا که با حضور معاونان و روسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد، اظهار کرد: در جریان بحران کرونا بسیاری از سازمان‌ها و نهادها از جمله بسیج، سپاه و هلال احمر در کنار حوزه سلامت استان بوده اند، که شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت اجرای واکسیناسیون در گیلان افزود: ۷۷ درصد بالای ۱۲ساله واکسن دز نخست و حدود ۲۸ درصد واکسن دز دوم را تزریق کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه گروه‌های سنی بالای ۵۰ سال جزو گروه‌های در معرض خطر ابتلا به کرونا بودند، گفت: خوشبختانه، ۹۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال در گیلان واکسینه شده اند.

سالاری، گیلان را از استان‌های پیشتاز در واکسیناسیون برشمرد و بیان کرد: سرعت و شتاب واکسیناسیون در گیلان بسیار افزایش پیدا کرده که این یک مزیت بسیار مطلوبی است.

وی با اشاره به محدودیت عرضه واکسن برکت در سبد واکسیناسیون کرونا کشور تصریح کرد: واکسن‌های برکت موجود در گیلان صرفا برای متقاضیان دریافت دز دوم آن است و پیگیریم تا سهمیه بیشتری از این واکسن را برای استان جذب کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این استان در راه اندازی پایگاه‌های تجمیعی در ردیف دوم کشور قرار دارد، افزود: تعداد مراکز واکسیناسیون در گیلان بسیار زیاد است و ازدحام در این مراکز و تعلل در واکسیناسیون به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بر ضرورت راه اندازی نوبت دهی آنلاین و دو شیفته شدن مراکز واکسیناسیون در گیلان تاکید کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی