October 28, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

پشتوانه رأی مردمی، آگاهی از امور شهری و تسلط بر قوانین برگ برنده علوی در مسیر شهرداری رشت

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از رشت۲۰، با آغاز بکار شورای ششم شهر رشت، اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند از میان گزینه‌های موجود خود، به گزینه ادامه همکاری با سید محمد احمدی شهردار وقت رشت اجماع کنند.

حدود سه هفته پس از انتخاب مجدد سید محمد احمدی شهردار وقت رشت برای ادامه کار در شهرداری رشت، به‌یک‌باره استعفای احمدی سبب شد تا اعضای شورای شهر رشت با یک چالش بزرگ مواجه شوند.

دراین‌بین اعضای شورا با سرعت مناسبی روند انتخاب شهردار را پیگیری کردند و پس از اعلام اسامی سه کاندیدای نهایی تصدی بر شهرداری رشت رقابت میان سید امیرحسین علوی، رحیم شوقی و ناصر عطایی برای تصدی بر شهرداری رشت به حساس‌ترین شکل ممکن رسید.

حال اما از میان گزینه‌های موجود می‌توان بالاترین شانس برای تصدی بر سمت شهرداری رشت را برای سید امیرحسین علوی قائل بود. او که برای سومین دوره ردای نمایندگی مردم شهر رشت در پارلمان محلی را در اوج جوانی به تن می‌کند، تجربه خوبی را طی سالیان حضورش در شورا به دست آورده و علیرغم جوانی، فردی باتجربه است که تسلط بسیار خوبی بر قوانین شورا و شهرداری داشته و از امور شهری و مشکلات آن آگاهی کامل دارد.

این موضوع را می‌توان برگ برنده سید امیرحسین علوی برای تصدی بر شهرداری رشت عنوان کرد، اما مهم‌تر از همه این‌ها، همراهی طیف اکثریت شورا با علوی در این ایام است. اگرچه علوی از ابتدای کار شورای ششم نه در هیئت‌رئیسه جایی داشت و نه در کمیسیون‌های پنج‌گانه شورا، ریاست را عهده‌دار شد، اما ارتباط حسنه او با سایر اعضای شورا حالا او را در آستانه یک اتفاق بزرگ قرار داده است.

نکته جالب در خصوص علوی اینکه پیش از او چند عضو شورای شهر رشت برای تصدی بر شهرداری رشت اقدام کرده‌اند که از جمله آنان می‌توان به عبدالهی، رسولی، جذب، کاظمی و… اشاره کرد، اما هیچ‌کدام موفق به تصدی بر شهرداری رشت هر یک بنا به دلایلی نشدند و احتمالاً علوی می‌تواند طلسم شکن این موضوع نیز باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی