September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

۵۰ هزار دز واکسن آسترازنکا وارد استان گیلان می‌‌شود

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، آبتین حیدرزاده امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود ۱۳۰ بیمار جدید کرونایی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند و تعداد کل بستری‌شدگان به هزار و ۲۰۰ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: شهرستان املش در وضعیت زرد و انزلی، صومعه‌سرا، آستانه‌اشرفیه و لنگرود قرمز هستند از این رو شرایط گیلان شکننده است و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممکن است دوباره به وضعیت وخیم کرونایی برگردیم.

حیدرزاده با بیان اینکه چند روز است که واکسنی به گیلان وارد نشده ابراز داشت: خوشبختانه ۵۰ هزار دز واکسن آسترازنکا در حال ورود به گیلان است و با ۳۰ هزار دز آسترازنکای موجود در استان و مطالبه ۷۵ هزاری دزی آن دیگر نگرانی برای تزریق دوز دوم واکسینه‌شدگان نداریم.

وی گفت: سبد ۵ میلیون دزی از واکسن کرونا وارد کشور شده که سهمیه خوبی از آن برای گیلان در نظر گرفته خواهد شد که امشب این سهمیه مشخص می‌شود و به محض مشخص شدن نوبت‌دهی برای دز اول را در سامانه سیب باز می‌کنیم تا افراد نسبت به نوبت‌گیری اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از سرعت‌گیری روند واکسیناسیون در استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: با ورود واکسن کرونا در کشور روند واکسناسیون در سطح استان گیلان سرعت خواهد گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی