June 19, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

آخرین اخبار پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از رویداد۲۴، از ساعت ۸ صبح امروز شنبه پنجمین روز و البته آخرین روز ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ آغاز شده است. ساعت ۱۸ پایان مهلت حضور برای ثبت نام اعلام شده اما بنا بر اعلام ستاد انتخابات کشور ثبت نام از افراد حاضر در ستاد انتخابات بعد از ساعت اعلامی هم انجام خواهد شد.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در حالی آغاز می‌شود که در روزهای گذشته ۳۰۴ نفر نام‌نویسی خود را نهایی کرده‌اند.

در چهار روز نخست ثبت نام چهره‌هایی همچون محمدحسن نامی، سعید محمد، حسین دهقان، رستم قاسمی، سردار علی رضا اقشار، سید مصطفی تاج زاده، فریدون عباسی، صادق خلیلیان، محمود احمدی نژاد، محمود صادقی، علی مطهری، محسن مهرعلیزاده، رامین مهمانپرست، محمد عباسی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، شاهین محمد صادقی ،محمدحسن قدیری ابیانه، حسن سبحانی، زارع فومنی و قدرتعلی حشمتیان در انتخابات ثبت نام کرده اند.

در ادامه این گزارش اخبار لحظه به لحظه و حواشی سومین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را می‌خوانید:

علی لاریجانی ثبت نام کرد

۸ صبح امروز علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور حاضر شد و برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

لاریجانی که در ساعات اولیه امروز شنبه وارد ستاد انتخاباتی کشور شده بود، بعد از ثبت نام به پرسش خبرنگاران پاسخ داد. او در سخنانی اعلام کرد که مسئله امروز ایران نه با اقدامات نمایشی پوپولیستی، نه با کلید جادویی و نه با سوپرمن بازی قابل حل است.

لاریجانی درباره تصمیمش برای حضور در انتخابات نیز گفت: رایزنی با کسی نداشتم و آنچه مصمم کرد که ثبت‌نام کنم، این بود که شرایط ایران به نحوی است که افرادی که وارد عرصه شدند نمی‌توانند شرایط را سامان دهند.

وی افزود: این خط تخریبی است و بداخلاقی است وگرنه بعد از انقلاب ملاحظه کردید کدام دولت‌ها مشابه هم بودند. هرکس ایده‌هایی دارد و من راه سومی برای حل مشکلات کشور دارم. رئیس سابق مجلس اظهار داشت: من بصورت مستقل وارد عرصه شدم و با کسی رایزنی نداشتم و در روز‌های اخیر به این نتیجه رسیدم و بنایی برای شرکت نداشتم، اما با برخی مراجع نیز تماس داشتم.

لاریجانی تاکید کرد که دولت من هیچ ربطی به دولت روحانی ندارد.

محسن هاشمی ثبت نام کرد 

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و فرزند آیت‌الله هاشمی نیز با حضور در وزارت کشور، برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ثبت نام کرد .

فیروز آبادی در انتخابات ثبت نام کرد

ابوالحسن فیروز آبادی رئیس شورای عالی فضای مجازی با حضور ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

شمس‌الدین حسینی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد

وزیر اقتصاد دولت دهم در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد. سید شمس‌الدین حسینی نماینده مجلس یازدهم و وزیر اقتصاد دولت دهم دقایقی قبل با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

مسعود پزشکیان ثبت‌نام کرد

وزیر بهداشت دولت اصلاحات کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد.

مسعود پزشکیان نماینده ادوار هشتم، نهم، دهم و یازدهم تبریز در مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت دولت اصلاحات با حضور در ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. دختر پزشکیان وی را برای ثبت‌نام همراهی می‌کند.

مسعود پزشکیان بعد از ثبت‌نام در انتخابات گفت: من کاندیدای پوششی جهانگیری نیستم و با قدرت در صحنه خواهم بود.

وی افزود: اگر در جبهه اصلاحات آن هم اصلاحات به معنای وحدت، همصدایی و همدلی، نیرو‌هایی که هستند به صحنه بیایند، در نهایت آن نظر مردم است که تعیین‌کننده است. اگر اقبال به فردی بیشتر از نفر دیگری باشد، باید به نفع آنکه رای‌اش بیشتر است کنار رفت.

عباس آخوندی ثبت نام کرد

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی برای شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

ابراهیم رئیسی بیانیه صادر کرد

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه با صدور بیانیه‌ای از حضور در انتخابات خبر داد.

قرار است وی امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای حضور در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.

در بیانیه وی آمده است: اینجانب برای ایجاد تحول در مدیریت اجرایی کشور، و مبارزه بی‌امان با فقر و فساد، تحقیر و تبعیض، با احترام به همه نامزدها و گروه‌های سیاسی، به صورت مستقل به صحنه آمده‌ام.

مصطفی کواکبیان ثبت نام کرد

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

دبیرکل حزب مردم سالاری پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت شرکت سهامی نیست. هیچکدام از روسای دولت‌های قبلی حزبی نبودند و بیاید برای یک بار هم شده دولت حزبی روی کار بیاوریم و این امر را تجربه کنیم.

ضرغامی ثبت نام کرد

عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما برای ثبت‌نام در انتخابات در ساختمان وزارت کشور حضور یافت.

علیرضا زاکانی ثبت نام کرد

علیرضا زاکانی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرد.

وی پس از ثبت نام گفت: تصمیم اینجانب تا دیروز نیامدنی بود و همه تلاش خود را معطوف به تبیین شرایط سخت کشور و انسجام جبهه انقلاب نمودم، اما آرایش جدیدی در صحنه رقابت شکل گرفته است. تمام نماد‌های فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارآمدی به صحنه آمده‌اند. مسببین وضع اسفبار فعلی و حامیان آن‌ها طلبکارانه به عرصه آمده‌اند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند. در پاسخ به نیاز جبهه انقلاب و با اهتمام به منطق وحدت، پذیرفتم به میدان بیایم تا ان‌شاءالله با زمین زدن شبکه فساد و نفوذ، ایرانی قوی و پیشرفته محقق شود.

ابراهیم رئیسی وارد وزارت کشور شد 

سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، وارد وزارت کشور شد.

سید عباس نبوی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد

عضو موسس دفتر تحکیم وحدت و مدیر مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرد.

سید عباس نبوی رئیس موسسه تمدن و توسعه اسلامی دقایقی قبل با حضور در وزارت کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

سید ابراهیم رییسی رئیس قوه قضائیه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم با حضور در محل ثبت نام وزارت کشور نام نویسی کرد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی