به گزارش غیرمنتظره، افتتاحیه اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی حاشیه دریای کاسپین شامل کشورهای ایران، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان به‌صورت ارتباط تصویری و به مدت چهار روز آغاز به کار کرد.

طی این اجلاس، برنامه‌های تدوین‌شده اجلاس پیشین در کشور قزاقستان و همچنین برنامه‌های مشترک دانشگاه‌های حاشیه دریای کاسپین در دوره جدید و آینده نیز موردبررسی و تحلیل قرار گرفت.

دکتر ایمان علیزاده- مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه برگزاری این اجلاس از مهم‌ترین اهداف اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی حاشیه دریای کاسپین را ایجاد مسیری برای ارتقای رقابت بین‌المللی فی‌مابین ایران و چهار کشور دیگر عضو دانست.

به گفته وی، کشور ایران و از جمله دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این اجلاس بین‌المللی در تلاش است با توجه به موقعیت جغرافیایی و بهداشت و سلامت، پذیرنده توریسم درمانی جهت ارائه خدمات سلامت باشد.

در حال حاضر گردشگرانی از برخی از کشورهای حاشیه دریای کاسپین به‌ویژه جمهوری آذربایجان به گیلان جهت دریافت خدمات درمانی مراجعه می‌کنند که انتظار است در راستای این اجلاس ها، گیلان و ازجمله دانشگاه علوم پزشکی استان بتواند در سطوح مختلف، خود را ارتقا ببخشد.

بنابر اظهارات دکتر علیزاده، این دانشگاه علاوه بر توریسم سلامت، در پذیرش دانشجویان بین‌الملل و توسعه روابط تحقیقاتی در قالب پروژه‌های بین‌المللی برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده است.

به اذعان مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یکی از مهم‌ترین محورهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورهای حاشیه خزر، تلاش برای برگزاری رخدادهای دانشجویی و فرهنگی با رویکرد ملی و استانی با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو این اجلاس است تا بتواند بیانگر فرهنگ والا و سنت‌ها و رسوم این استان باشد.

به گزارش وبدا، در آخرین اجلاس شهر آکتاو قزاقستان، دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌عنوان دبیرخانه اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی حاشیه دریای کاسپین انتخاب شده بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت