September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

احداث مجتمع بزرگ تجاری گردشگری در خیابان پرستار رشت

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پنجمین جلسه صحن شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به برگزاری جلسه‌ای پیرامون  فرآیند سرمایه‌گذاری پروژه تجاری گردشگری واقع در خیابان پرستار رشت اظهار کرد: شهر رشت به لحاظ زیر ساخت‌های گردشگری با مشکلات فراوانی مواجه است و اخیرا در حال بررسی پیشنهاد یک سرمایه‌گذار پیرامون احداث یک مجتمع تجاری گردشگری ۲۳ طبقه در خیابان پرستار رشت هستیم.

محمدحسین واثق کارگرنیا به مشخصات فیزیکی این پروژه اشاره کرد و گفت: این مجتمع تجاری و گردشگری در ۲۳ طبقه  و طبقات اول تا پنجم آن به عنوان پارکینگ واحدهای تجاری در نظر گرفته شده و همچنین طبقاتی از این مجتمع به احداث سینما، سرای غذا، تالار اجتماعات، استخر اختصاص دارد و طبقات دهم تا نوزدهم نیز برای فضای هتل جانمایی شده و اجرای آن به عنوان  یک زیر ساخت بسیار خوب گردشگری برای شهر رشت و استان گیلان محسوب می‌شود.

همراهی استانداری گیلان و نمایندگان مجلس برای اجرای پروژه خیابان پرستار رشت 

وی با قدردانی از مجموعه شهرداری رشت  و اعتماد سرمایه‌گذار به منظور اجرای این پروژه بیان کرد: از تمامی دستگاه‌ها از جمله استانداری، فرمانداری، کمیسیون ماده پنج ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که با شورا و شهرداری رشت در اجرای این پروژه بزرگ همراهی کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه عمر شورای شِشُم نیز با چشم بر هم زدنی به اتمام می رسد، تصریح کرد: امیدواریم که در این دوره از فعالیت شورای اسلامی رشت شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی باشیم و با اجرای پروژه‌های بزرگ در مسیر توسعه گام برداریم.

واثق کارگرنیا با بیان اینکه پیرامون رفع مشکل زمین های نسقی در رشت یکسری حواشی مطرح شده است، افزود: اعضای شورای رشت تلاش می‌کنند تا در کوتاهترین زمان مشکلات پیرامون زمین‌های نسقی را برطرف کنند تا پس از این شهروندان بتوانند با خیالی آسوده نسبت به ساخت و ساز و کسب امتیازات مربوطه  اقدام کنند.

استفاده عادلانه از فضای پارک‌های حاشیه‌ای

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه ایجاد پارک حاشیه‌ای در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک رشت مصوب شده است، تصریح کرد: در برخی از خیابان‌های شهر رشت، افرادی از ساعت‌های اولیه روز تا پاسی از شب خودروهای خود را پارک می‌کنند و این حق را از دیگران سلب می‌کنند و با اجرای پارک حاشیه‌ای که جزو اماکن عمومی و متعلق به شهرداری است عدالت رعایت می‌شود و افراد دیگر نیز می‌توانند از فضای پارک‌های حاشیه‌ای عادلانه بهره‌مند شوند.

واثق کارگرنیا با بیان اینکه اگر به قرار داد و اقدامات شرکت پیمانکار، پیرامون موضوع پارک حاشیه‌ای ایراداتی وارد است باید بررسی شود، گفت: چنانچه شرکت طرف قرارداد به تعهداتش پیرامون پارک حاشیه‌ای عمل نمی‌کند این موضوع باید بررسی شود.

در این جلسه اعضای شورای شهر رشت  با لایحه ارسالی از شهرداری رشت مبنی بر اینکه با توجه به رشد روز افزون و گسترده شدن شبکه‌های ارتباطی و به تبع آن افزایش تقاضای اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت مبنی بر نصب دکل های مخابراتی در سطح شهر و با توجه به درخواست شرکت خدمات رایتل مبنی بر تمدید قرارداد اجاره دکل‌های BTS  موجود در دو نقطه از اراضی متعلق به شهرداری انجام شود موافقت کردند.

ایجاد پارک‌های حاشیه‌ای در دوران فعالیت شورای پنجم رشت رقم خورد

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه موضوع ایجاد پارک حاشیه‌ای در رشت متعلق به دوران فعالیت شورای پنجم رشت است، اظهار کرد: شهرداری باید پارکینگ‌های لازم را در اختیار شهروندان قرار دهد.

مسعود عباس‌نژاد با بیان اینکه شهرداری رشت در برخی از موارد هزینه‌هایی را به منظور ایجاد پارکینگ از شهروندان اخذ کرده است، افزود: مصوبه ایجاد پارک های حاشیه ای متعلق به دوران فعالیت شورای پنجم رشت است و بنده با این اقدام مخالف هستم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی