May 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

ادعای جدید احمدی‌نژاد: یک مسئول پول گرفته و ۳۵۰۰ آزمایش پنهانی واکسن کرونا را بر روی مردم ایران انجام داده است!

به گزارش غیرمنتظره به نقل از دولت بهار؛ متن گفتگوی احمدی نژاد درباره بحران کرونا به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم. آقای احمدی نژاد از شما تشکر می کنیم بخاطر فرصتی که در اختیار ما قرار دادیدامروزه موضوع کرونا به یک مسئله جدی برای مردم ایران تبدیل شده است و اپیدمی آن مردم را بشدت نگران کرده است. خواستم ببینم شما منشا پیدایش این ویروس را در ایران و در کل دنیا چگونه می بینید؟

 بسم الله الرحمن الرحیم. اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه.

سلام عرض می کنم خدمت همه مردم عزیز، جنابعالی و امیدوارم که گفتگوی ما برای همه کشور مفید باشد.

آنچه که مسجل و مسلم است این است که تولید ویروس کرونا در آزمایشگاه بوده است و من معتقد هستم که برای اهداف جهانی کسانی که مسلط هستند بر جهان و دارند دنیا را اداره می کنند. این ویروس را ساخته و منتشر کردند و بعد سر و ته آن را هم آوردند. اوایل بحث هایی کردند و یکدیگر را متهم کردند و بعد تفاهم کردند که دیگر راجع به آن صحبت نکنند.

مدیریت فعلی جهان، از ابعاد مختلف به بن بست رسیده و نمی تواند ادامه بدهد. آنها می خواهند تغییرات اساسی بوجود بیاورند ولی نه در جهت مصالح مردم، آزادی و عزت مردم بلکه در جهت کنترل شدیدتر مردم، در تمام دنیا این ویروس را منتشر کردند. گرچه در بعضی جاها یک مقدار از دستشان در رفت، نمی خواستند در بعضی جاها به این شدت منتشر بشود، اما شد.

آنها دو هدف را دنبال می کننداول؛ کنترل و کاهش جمعیت جهان. روزهای اول به صراحت می گفتند که ۶۰ سال به بالا و افراد بیمار و آنهایی که بیماری زمینه ای دارند، از دنیا خواهند رفت. این حرف، حرف اتفاقی نبود. ویروسی که هنوز آن را نمی شناسند، خودشان ادعا میکردند که ما آن را نمی شناسیم و نمی دانیم چه هست اما می گفتند افراد بالای ۶۰ سال و بیماران از دنیا خواهند رفت. این نشان می دهد اطلاعاتی از قبل بوده و قرار است این اتفاق بیفتد. هدف دوم؛ این که در سایه وحشت از کرونا تغییراتی که می‌خواهند ایجاد کنند، در دنیا ایجاد کنند.

 آقای دکتر ایران بعد از چین، دومین کشوری بود که ویروس کرونا در آن تسری و گسترش پیدا کرد. واقعا نمی شد جلوی آن را گرفت؟ یعنی نوعی سهل انگاری با این مسئله در ایران صورت نگرفت که ایران دومین کشور بعد از چین شد؟

 ممکن است جاهای دیگر هم گرفته باشند ولی مطلع نشده باشند چون اوایل می گفتند بیماری ای شبیه به آنفلوآنزا است و چیز خاصی نیست اما اینکه سهل انگاری شده؟ بله حتما شده است. ما شاهد این هستیم که بیش از یک ماه می گفتند که نخیر وارد نشده است، مقامات وزارت بهداشت آنچنان قاطع می گفتند که اصلا در ایران وارد نشده کانه انگار که یک تریلی است که می خواهد از گمرک بیاید و اینها می خواهند کنترلش کنند. در حالیکه هر مقام مسئولی، وقتی می بیند در یک نقطه دنیا، یک ویروسی منتشر شده و می گویند خطرناک است و رفت و آمد ما به آنجا زیاد است، باید فورا یک آماده باش بدهند، کنترل کنند و پیش بینی های لازم را به عمل بیاورند. در نتیجه به یکباره اعلام کردند که بله ویروس وارد ایران شده استاز کجا وارد شده؟ آمده در شهری که مرکز کشور است و از همه کشور به آنجا تردد صورت می گیرد. یعنی عملا زمانی پذیرفتند که در کشور منتشر شده بودبعد هم در رسیدگی ها کوتاهی خیلی زیاد است. البته کادر بهداشت و درمان ما فداکارانه دارد کار می کند. چقدر پرستار و پزشک و بهیار، چقدر انسانهای دلسوزی که خودشان را فدا کردند و از دنیا رفتند اما در سطح سیاست گذاری و مدیریت کلان، اصلا هیچ مدیریتی دیده نمی شود جز ترساندن و جز فشار آوردن بر مردم ما هیچ برنامه ای را نمی بینیم. لااقل یک دستورالعمل تایید شده پنج خطی بگذارند و به مردم بگویند این موارد را رعایت کنید. بارها توصیه هایی کردند و بعد خودشان آنها را نقض کردند. ما چیزی جز وحشت آفرینی نمی بینیم.

 آقای دکتر این ترساندن مردم و وحشت آفرینی که در جامعه دارد اتفاق می افتد چه هدفی را می تواند دنبال کند؟ واقعا در جهت مقابله با کرونا است؟

 این در راستای اهداف جهانی است. اهداف جهانی، در راستای ایجاد وحشت است. خود وحشت البته باعث افزایش تلفات می شود. وحشت، قدرت ایمنی انسان را بشدت کاهش می دهد. ما زیاد شنیدیم که افرادی که به محض آنکه به آنها گفته شد کرونا دارید، حتی سکته کردند و از دنیا رفتند. متاسفانه یک عده هم در ایران هستند که جزو مقامات هستند و دارند وحشت را به کشور پمپاژ می کنند و همان سیاست های جهانی را دارند اینجا دنبال می کنند بدون اینکه راه حلی جلوی مردم قرار بدهند یا امیدی به مردم بدهند و یار مردم باشند تا مردم بتوانند این موضوع را مدیریت کنند.

 یعنی این نگرانی وجود دارد که این عوامل بستر ساز یکسری اقدامات بعدی باشد، همین طور است؟

 بنظرم همین طور است. برخی تلقی شان این است که در این فضا بهتر می توانند مدیریت کنند اما بیشتر، تبعیت از همان سیاست های جهانی است و در داخل هم کارشان راحت است، می بینند که دیگر اعتراض و حرفی وجود ندارد چون اولویت اول برای مردم زنده ماندن شده است. با اینکه شرایط اقتصادی، شرایط بشدت بدی است و دارد به مردم فشار می آورد اما اولویت، برای مردم همان زنده ماندن شده است و همین که زنده هستند خدا را شکر می کنند.

 الان تعداد مبتلایان به کرونا در ایران بشدت افزایش پیدا کرده و ایران را در بین ده کشور اول دنیا قرار داده و شمار قربانیان هم نزدیک به چهل هزار نفر رسیده است. مردم معتقد هستند که سوء مدیریت در این رابطه وجود دارد، واقعا این طور است؟

 بنظرم حتما همین طور است. گفتم کادر بهداشت و درمان واقعا دارد فداکاری می کند اما هیچ پروتکل روشنی در مقابلش نیست. از طرفی می گویند این دارو هیچ اثری ندارد، از طرف دیگر هم می گویند بروید مصرف کنید و برخی افراد رفته اند و ۱۵-۱۰ میلیون، ۵۰ میلیون و گاهی تا ۲۰۰ میلیون پول دارو داده اند. خب اگر اثر ندارد، چرا توصیه می شود؟ هیچ نقطه امیدی داده نمی شود. بنظرم یک خط تسلیم کردن کشور در برابر بیگانگان، در داخل دارد آشکارا دنبال می شود. یعنی در این فضای وحشت، اقتصاد هر چه باشد، از این هم بدتر می شود چون دیگر حرکت عمومی و فعالیت ها متوقف می شود. از یک طرف می گویند مردم خودتان بروید خرجتان را دربیاوردید و از طرف دیگر می گویند در خانه بمانید! خب چگونه میشود؟ یعنی از یک طرف دارند در جامعه وحشت می اندازند و از طرف دیگر مردم را مقصر جلوه می دهند. آقا شما از روز اول تا یک ماه پنهان می کردید و می گفتید چیز مهمی نیست و تا یک مدت هم اطلاعات و آمار را ناقص می دادید، حالا اصرار دارید بگویید آمار خیلی بیشتر است!؟ اینها را که کنار هم می گذاریم جز اینکه یک عده می خواهند بهره برداری کنند، یا جیبشان را پر کنند یا اهداف سیاسی شان را جلو ببرند، عده ای هم دنبال به سازش کشاندن کشور هستند. یعنی شرایط را آنقدر خراب کنند که بگویند تنها راه عبور کشور از این شرایط، سازش با بعضی قدرت هاست.

 نکته ای که وجود دارد این است که گفته می شود ویروس کرونا در محیط های مختلف، در جغرافیا و طبع انسانها موثر است یعنی این ویروس تغییر شکل می دهد. اما در ایران، افرادی هستند که صاحب نظر و متخصص هم هستند و داروهایی را هم تولید کرده اند و از طرف وزارت بهداشت با آنها برخورد می شود. این واقعا روش درستی است که اجازه نمی دهند کسانیکه در این زمینه موفقیت هایی را ادعا می کنند که بدست آورده اند وارد شوند و با آنها برخورد شود؟

 چند مطلب را شما اینجا مطرح کردید. اولا؛ بالاخره این ویروس خطرناک هست ولی چهره ای از این ویروس معرفی می شود که وحشت ایجاد می کند. نمی دانیم چیست، هر لحظه تغییر می کند، از کجا حمله می کند، یعنی ما الان نمی دانیم از روی سطوح صاف می آید، از هوا می آید، از غذا می آید، از تنفس می آید…! آنقدر حرف های ضد و نقیض زده شده که گویا ما با یک دشمن وحشی مواجه هستیم که مطلق، قابل کنترل نیست! بخشی از این، بنظر من از ضعف ناشی می شود و بخش دیگر آن عمد استبالاخره برخی از کشورها مدیریت و کنترل کردند، همین اطراف ما. آنها چگونه مدیریت کردند؟ اگر غیرقابل مدیریت است، چطور آنها مدیریت کردند؟ خب شما هم مدیریت کنید.

 از طرفی می گویند این دارو هیچ اثری ندارد، از طرف دیگر هم می گویند بروید مصرف کنید و برخی افراد رفته اند و ۱۵-۱۰ میلیون، ۵۰ میلیون و گاهی تا ۲۰۰ میلیون پول دارو داده اند. خب اگر اثر ندارد، چرا توصیه می شود؟

 یعنی شما ضعف مدیریت را در ایجاد این وضعیت موثر می دانید؟

 قطعا. باری که الان روی شبکه بهداشت و درمان ما گذاشته شده، چقدر بیماران دیگری که باید می رفتند و عمل جراحی می کردند یا بیماری ها صعب العلاج داشتند، اینها در خانه از دنیا رفتند! چرا؟ چون ظرفیت ها پر شده بود. یک دوره می گفتند سطوح! چقدر سفارش استفاده از مواد ضدعفونی می کردند. خب یک حد و اندازه ای دارد! همین سخنگو و کسی که مسئول اطلاع رسانی است، من خودم اینها را از تلویزیون شنیدم که می گفت نه، سطوح تاثیری نداردمردم آنقدر ضدعفونی کردند که به ریه هایشان آسیب وارد شد، بسیاری از باکتری های مفید از بین رفت و حالا می گویند اینگونه نبوده، یک مدت بعد می گویند هست! دائم می گفتند ماسک بزنید، خب مردم از کجا بیاورند دائم ماسک بزنند!؟ هزینه اش چه می شود؟ الان ۶ دهک جامعه نمی تواند زندگی اش را تامین بکند، این هم یک هزینه اضافی است. دولت کمکی به مردم نمی کند، فقط همه را می ترساند و همه تقصیرها را می اندازد گردم خود مردم و بخشی از دولت هم اهداف سیاسی اش را دنبال می کند.

 ستاد ملی مبارزه با کرونا بالاخره یک نوع سردرگمی را دارد به مردم منتقل می کند. واقعا شما با این مسئله موافق هستید؟

 بحث این است که الان چه باید بکنیم. چگونه زندگی بکنیم. باید بتوانیم سرکار برویم تا زندگی را اداره کنیم. برویم یا نرویم!؟ اگر برویم که مقصر هستیم، اگر نرویم خرج زندگی را چه کسی بدهد؟ که این خودش رکود اقتصادی را تشدید می کند. دولت هم هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد که بالاخره این مردمی که کارگر ساختمانی یا کارگر روزمزد است یا کسبه جزء هست، چه باید بکند. همین طوری یک دفعه می آیند و می گویند از ساعت ۶ بعد از ظهر، مغازه ها باید بسته شود! این تصمیم، درست ضد هدفی است که اعلام می کنند. شما دارید مردم را وادار می کنید که در یک بازه کمتری بروند خرید کنند. این یعنی فشردگی و تماس بیشتر. من واقعا متوجه نمی شوم، این ها دارد یک جا تصمیم گیری می شود یا چند جا. این تصمیم گیری ها چگونه است که همه متوجه می شوند که اشتباه است ولی اجرا می کنند!

 در حالی که ستاد ملی کرونا اختیارات خیلی وسیعی هم دارد.

بله. همه کاری دارند می کنند. قانون وضع می کنند، جریمه می کنند. همه کار دارند می کنند! در صورتی که اینها قوانین مستقل نیاز دارد ولی دارند اجرا می کنند.

بنظر شما آیا راه دیگری هم برای اینکه بشود کشور را بهتر مدیریت کرد وجود دارد؟

حتما وجود دارد. البته هر کس آمد و گفت راه حل دارم، گفتند شیاد است و فلان است. نمی گویم همه کسانی که سهامدار بیمارستان هستند یا در داروسازی هستند، منفعت دارند اما بنظر من باید ۱۲-۱۰ تا از اساتید درجه یک پزشکی کشور که خودشان منفعتی ندارند، یعنی کسانی که اثبات شده باشد هیچ گونه منفعتی ندارند، از آنها دعوت شود و هیئتی را تشکیل بدهیم و اینها بیایند و از اول تمام پروتکل ها را بازنگری کنند و راه حل های مقابله با این ویروس را ارائه کنند. اصلا اعلان عمومی کنند که هر کس راه حلی دارد بیاید و ارائه کند. من خودم با برخی افراد صحبت کردم که می گفتند ما با روش های خیلی ساده هم جلوگیری کردیم و هم درمان کردیم. خب یک مرجعی باشد که اینها بیایند و ارائه بدهندنه اینکه فقط بگوییم اینها شیاد و دروغگو هستند! خودتان هم که راه حلی ارائه نمی کنید، هر کس هم که راه حل می دهد، می گویید شیاد است، خب چرا مردم را بین زمین و آسمان نگه داشته اید، مردم بالاخره باید چه کنند؟ بنظرم بخشی از آن مربوط به مدیریت ضعیف است، همان مدیریتی که با آن اقتصاد را اداره کردند، همان مدیریتی که سیاست خارجی با آن اداره شده است! بخش دیگری هم مربوط به کسانی است که تمایل دارند اهداف سیاسی را ذیل این وحشت و این سردرگمی، جلو ببرند.

 شما اشاره کردید که وقتی ترس و وحشت ایجاد می شود، خود این، ایمنی بدن را پایین می آورد. وقتی ایمنی پایین بیاید، بدن فقط در برابر کرونا آسیب پذیر نمی شود در برابر بسیاری از بیماری ها شکننده می شود.

 بله ممکن است در این شرایط، فرد با یک بیماری ساده هم از دنیا برود. در حالت عادی مردم هر سال سرما می خورند یا آنفلوآنزا می گیرند و بدن مقاومت می کند. وقتی ایمنی پایین آمد، در مقابل آنها هم مقاومت ندارد دیگر.

نکته ای که وجود دارد این است که در این ده ماهی که از پیدایش کرونا در ایران گذشته، همواره در فرآیند اطلاع رسانی به جامعه، اینطور گفته شده که آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی، اوضاع خیلی بد و اسفناکی دارند و ما باید به وضع موجود قانع باشیم. یعنی می خواهند مردم را قانع کنند که اوضاع ما خیلی اوضاع خوبی استالان ما به جایی رسیدیم که ایران روزانه بیش از ۱۲ هزار بیمار جدید دارد و هر ۳۰ دقیقه یک نفر دارد فوت می کند و این خیلی وحشتناک است. نوعی فریبکاری و تناقض رفتاری و گفتاری اینجا احساس می شود.

ببینید؛ ۱۴۰ کشور، این بیماری را کنترل کرده اند و در ۷ ماه اخیر تلفات نداشتند. این آمار موجود است. منتهی مانند سایر بخش ها می روند با چهار تا کشوری که یا اصلا موفق نبوده یا موضوع چیز دیگری است، مقایسه می کنند. این شیوه غلطی است. ۱۴۰ کشور مدیریت کرده و در ۷ ماه اخیر تلفات هم نداده، ما برویم خودمان را با آنها مقایسه کنیم، از آنها الگو بگیریم. راه ها را بسته اند و روزی ۲ ساعت می آیند پشت تریبون و می روند! اینگونه که نمی شود. ملت را در برابر این ویروس بی پناه گذاشتند، هر کس خودش باید بداند چه کند. برنامه روشنی نمی دهند که بالاخره چگونه باید زندگی کنیمحتی خطوط روشنی برای کادر درمان هم وجود ندارد. کادر درمان دارند جانشان را فدا می کنند تا جان آدم ها را نجات بدهند.

یکی دیگر از نگرانی ها این است که می گویند برخی از داروها که هنوز در دنیا درصد اعتماد به آنها بالا نیست و تازه پدیدار شده و باید دوره آزمایشات بالینی اش را طی کند، این دارو ها وارد ایران شده است و دارد بر روی مردم آزمایش می شود.

 متاسفانه مقاماتی بودند که در یک پروژه تحقیقاتی بهداشت جهانی، یکسری داروها را می خواستند آزمایش کنند، آن مقدار که من اطلاعات گرفتم در کل دنیا ۱۱ هزار نمونه حاضر شدند بر روی مردمشان آزمایش کنند که ۳۵۰۰ تای آن بر روی مردم ایران آزمایش شد و من شنیدم آن مقام مسئولی که این کار را کرده، قرارداد بسته و پول گرفته است. این را چگونه می توان هضم کرد!؟ چیزی که خودشان می گویند اثری ندارد، و تازه قرار است آزمایش شود، باید بیایند روی مردم ما آزمایش کنند و بعد به عنوان یک کار تحقیقاتی قرارداد ببندند و اطلاعات مردم ما را به دیگران بدهند، دارویی را تجویز کنند و بابتش پول دریافت کنند!؟

به نظر شما چه باید کرد؟ آیا دستگاه قضایی لازم است که وارد شود؟ بالاخره رسیدگی شود تا مردم احساس بی پناهی نکنند.

دکتر احمدی نژاد: بنظرم این ها که رسیدگی خواهد شد اما مردم ما خودشان اول مراعات کنند. تماس ها را کمتر کنند، بهداشت را رعایت بکنیم، جاهایی که لازم است ماسک داشته باشیم، اصول اولیه را رعایت کنیم. این وظیفه مردم است ولی امیدوارم دولت و مسئولین تغییر رویه بدهند. مردم کار دیگری نمی توانند بکنند، آنها که اطلاعاتی درباره این ویروس ندارند، جز همان اطلاعات پراکنده و ضد و نقیضی که دائما دارند تحویل مردم می دهند. خب دولت و مقامات بروند و ببینند کشورهایی که این ویروس را کنترل کرده اند، چه کرده اند و ببینند اگر موثر است، همان کمیته و هیئت علمی که تشکیل می شود، درباره اش نظر بدهد و همان در کشور اجرا شود. جوری حرف میزنند که انگار ما تسلیم این ویروس هستیم و هیچ کاری نمی شود کرد! دائم می گویند نروید بیرون! آخر این چه رهنمودی است؟ این هنر است؟ این مدیریت است؟ که آقا هیچ کاری نکن! خب اگر هیچ کاری نکنیم به وجود شما چه نیازی هست!؟ دولت اجازه بدهد که دیگران هم بیایند و مشارکت کنند. الان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه آمد و گفت که ما داروی کرونا را کشف کردیم و منتظر نظر وزارت بهداشت هستیم.

وزارت بهداشت یکدفعه آمد و گفت ما ۴ داروی دیگر کشف کردیم. بسیار خوب، کجاست؟ آن خبر داروی پزشک کرمانشاه را پوشاندند و حالا معلوم نیست ۴ دارویی که خودشان ادعا می کنند کجاست! برخی ادعا می کنند که ما با روش های ساده درمان کرده ایم. خب یک مرجعی قرار بدهید و از آنها دعوت کنید و از آنها بخواهید اثرگذاری این دارو را اثبات کنند. اجازه بدهید همه بیایند، چرا چشمتان فقط به دهان سازمان جهانی است که دارد پروژه های قدرت های بزرگ را جلو می برد؟ یعنی ایران اینقدر کوچک و ذلیل شده که باید به آنها نگاه کنیم!؟ همین متخصصین خودمان را دعوت کنند، فورا مشکل را حل می کنند. منتهی به محض اینکه یک متخصص حرف میزند، با او برخورد می شود! حتی من شنیدم که افرادی بودند که نمی خواستند اطلاعات مردم را به سازمان جهانی بهداشت بابت آن پروژه آزمایش دارو بدهند، آنها را عزل کردند. این ها غلط است و باید درست شود.

 آقای دکتر احمدی نژاد از شما تشکر می کنیم که در یک گزارش جمهور دیگر شرکت کردید. آیا در گزارش بعدی جمهور با موضوع اقتصاد هم حضور خواهید یافت؟

 بله حتما در خدمت شما خواهم بود. مسائل اقتصادی مهم است و حتما باید مفصل صحبت کنیم.

 ان شاءالله. متشکرم

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی