May 15, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

ادعای عجیب مدیرکل آموزش و پرورش گیلان: آمادگی مدارس گیلان برای آموزش حضوری!

به گزارش غیرمنتظره به نقل از خبرگزرای صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در گفتگوی خبر ساعت ۲۰ شبکه باران گفت : سال تحصیلی جدید امسال از ۱۵ شهریور آغاز شد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و اختیاری بودن حضور دانش آموزان در کلاس ، تنها ۱۵ درصد از دانش آموزان در کلاس حضوری آموزش می بینند.
محمد رحمتی افزود : بقیه دانش آموزان غیرحضوری و با استفاده از ۴ شبکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، تلفن گویا ، درسنامه و مهم تر از همه در بستر شبکه شاد آموزش می بینند.
وی با اشاره به بروز شدن شبکه شاد گفت : تلاش می شود نواقص این شبکه دیجیتال آموزشی رفع شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود : کمتر از ۱۰ درصد دانش آموزان در مدارس شهری از امکانات آموزش غیرحضوری برخوردار نیستند که با کمک خیران ، معلمان و مدیران دستگاه های همیار آموزش و پرورش در حال تامین امکانات برای این دانش آموزان هستیم.

  • محمد رحمتی افزود : در مدارس روستایی گیلان نیز بیش از ۳۰ درصد دانش آموزان از استفاده از امکانات آموزش غیرحضوری محروم هستند اما در روستاها دانش آموزان به دلیل تعداد کمتر ، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کلاس ها حضور می یابند.
    وی با بیان اینکه طبق بخشنامه ساعت کلاس های حضوری و غیرحضوری مشخص شده است گفت: آموزش حضوری از کیفیت بیشتری برخوردار است اما در شرایط بحرانی کنونی برای جلوگیری از تعطیلی آموزش ، کلاس های غیرحضوری با کیفیت کم تری برگزار می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود : اگر یک دانش آموز در کلاسی مبتلا به کرونا ، آنفلوانزا یا بیماری شبه کرونا شود آن کلاس به مدت یک هفته تعطیل و اگر در بیش از یک کلاس در مدرسه ای رخ دهد ، کل مدرسه تا زمان مشخص شدن نوع بیماری تعطیل می شود.
  • محمد رحمتی رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ۸۵ درصد از مدارس گیلان  را مناسب ، در۱۰ درصد از مدارس متوسط  و در ۵ درصد از مدارس ضعیف اعلام کرد.
  • وی در پایان از تخصیص ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سرانه بهداشتی از ابتدای امسال تاکنون به مدارس گیلان خبر داد.
    مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات گیلان نیز در گفتگوی تلفنی این بخش خبری با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز و معلم در استان ، برای آموزش ، از سامانه دیجیتال استفاده می کنند گفت :از اسفند پارسال پهنای باند ورودی گیلان ۵۰درصد افزایش یافت است که از این میزان حدود ۲۵درصد ظرفیت خالی است و بر این اساس در صورت بروز مشکلی  در دسترسی به اینترنت ، مربوط به نرم افزار مورد استفاده کاربر است.
  • فرزاد توکلی افزود : در گذشته تنها دریافت داده مورد استفاده قرار می گرفت اما اکنون ارسال صوت و ویدئو مورد نیاز است که نیاز به سرعت در آپلود است که شبکه های موجود در حال حاضر قابلیت پشتیبانی سریع صوت و ویدئو را ندارند.
    وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۲۵ روستا در گیلان دسترسی به سرویس اینترنت پرسرعت ندارند گفت : طبق برنامه ششم توسعه قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۰ این روستاها به شبکه متصل شوند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا  تا آخر امسال این امر محقق می شود.
به گزارش غیرمنتظره، این در حالیست که تعداد فوتی کرونایی در کشور به روزانه بیش از ۴۰۰ نفر رسیده است که نشان از سیاه بودن روزهای تلخ کرونایی در کشور دارد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی