اختصاصی / به گزارش سپیدخبر، نشست خبری استاندار گیلان با اصحاب رسانه در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد.

در این نشست مرتضی عاطفی مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان با گرامیداشت آیام گذشته و آتی، عنوان کرد: از همدلی و همراهی رسانه‌های استان تشکر می‌کنم و امیدوارم فارغ از رنگ‌ها و نگاه‌های سیاسی، در توسعه استان با ما همراه باشند.

استاندار گیلان در این نشست در پاسخ به سؤالات خبرنگاران پیرامون مشکلات اخذ وام ازدواج و روند غیرمعقول اخذ وام در مسائل تولیدی که به نتیجه منجر نمی‌گردد، گفت: برای تولیدی‌ها منفعت بر آن است که کار تولیدی را انجام دهند و به سرمایه خود اضافه کنند اما ممکن است برخی از این موارد نیز موفقیت حاصل نشود.

وی در خصوص انتقادها در بحث انتشار آگهی‌ها در روزنامه‌های محلی و اولویت‌های موجود گفت: بهتر آن است که کارگروهی توسط مدیرکل ارشاد گیلان و نمایندگان نشریات محلی و سراسری تشکیل شود و به نتیجه برسد.

سالاری همچنین اظهار داشت: دو نفر مخالف دولت تمام زندگی خود را برای آن گذشته‌اند که بگویند انتصاب این ۴ جوان غیرقانونی است، بگذارید کارشان را بکنند. این انتصابات کاملاً قانونی است و مشکلی از این بابت وجود ندارد. من قطعاً مخالف دولت را بخشدار و فرماندار نمی‌گذارم. فردی که دولت را قبول ندارد برای موفقیت دولت کمک نمی‌کند.

استاندار گیلان در خصوص مهاجرت به استان گیلان و به گوش رسیدن صدای زنگ خطر گفت: ما نمی‌توانیم مانع آمدن افراد به گیلان شویم. نمی‌توان مانع فروش زمین به غیرگیلانی‌ها شد. اما می‌توان راهکارهای زیادی برای جلوگیری از ایجاد دلایل برای فروش زمین توسط گیلانی‌ها شد.

سالاری با اشاره به تالار مرکزی نیز گفت: به‌زودی کار عمرانی این تالار به پایان خواهد رسید. وی همچنین در مورد بحث انتصاب اقوام در سطح استان نیز گفته شد که اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی در خصوص بحث فرمانداری شهرستان رودسر گفت: متأسفانه گاهی مواردی پیش می‌آید که موانعی بر سر انجام کار به وجود می‌آورد.

استاندار گیلان در خصوص نشریاتی که چاپ نمی‌شوند اما در سطح ادارات و سازمان‌های استان فاکتور درج خبر ارائه می‌دهند نیز گفت: این موارد باید مورد بررسی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد.

سالاری همچنین در خصوص اینکه بین او و رسانه‌ها سدهایی وجود دارد نیز مدعی شد که در مدت ۱۷ ماهه حضورش در گیلان ۲ برابر سایر استانداران در مدت مشابه نشست خبری با رسانه‌ها داشته است! این در شرایطی است که این دومین نشست خبری استاندار با اصحاب رسانه از ابتدای حضورش در استان گیلان بوده است!

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت