گروه : تیتر یک , سیاسی

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، سال ۱۳۹۴ بود که کانال‌های تلگرامی به اوج محبوبیت خود رسیده بودند، در این میان برخی اخاذان اینترنتی به اسم فعالیت رسانه‌ای در پوشش دو کانال تلگرامی به نام‌های «لوچان» و «آها بوگو» پا به عرصه تخریب افراد و اشخاص مختلف در سطح استان گیلان گذاشتند.

فعالیت این دو کانال زرد تلگرامی در ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی به اوج خود رسید و هرکس که از آن‌ها نبود را از دم تیغ مطالب کذب و غیرواقعی خود می‌گذراندند.

البته دیری نپایید که این دو کانال تلگرامی زرد با اقدام هوشمندانه مقامات قضایی و انتظامی برای همیشه بسته شد، اما دکان این اخاذان اینترنتی همچنان باز بود.

یکی از افراد سرشاخه کانال تلگرامی «لوچان» فردی بود که در تیرماه سال‌جاری به علت ارتباط با کانال معاند و ضدانقلاب رادیو گیلان دستگیر و مدت ۵ ماه در اوین سکونت داشت.

البته سایر این افراد نیز سرنوشت متفاوتی نداشتند، برخی دیگر از آن‌ها نیز به همین دلیل در همان ایام بازداشت و مدت مشابهی را آب‌خنک سر کشیدند.

اما این پایان کار این گروهک نبود، فردی که در بالا معرفی شد توانست با همکاری پسر یکی از افراد ذی‌نفوذ استان که البته از سمت خود برکنار شده بود، به قائم‌مقام پدرش که یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس در رشت بود، متصل شود تا با کمک او بتواند آزادانه در شهر رفت‌وآمد کرده و در فضای مجازی با یک مصونیت غیرواقعی به لجن‌پراکنی و فعالیت غیرمجاز بپردازد، حال باید منتظر ماند و دید برخورد سیستم قضایی و امنیتی با اقدامات اخیر این دست افراد لاابالی مجازی چه خواهد بود؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت