اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، مراسم رونمایی از پوستر یک عاشقانه آرام با حضور نویسنده، کارگردان، تهیه کننده، بازیگران این نمایش، استاد انوش نصر ماسوله و مهرداد آبسالان و جمعی از اصحاب رسانه و اهالی هنر برگزار شد.

در این نشست محمد پورجعفری نویسنده و کارگردان این تئاتر با اشاره به موضوع این تئاتر گفت: یک عاشقانه آرام با موضوع آسیب‌های اجتماعی از ۲ تا ۱۴ آبان ماه هر شب از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن نارون اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها بازوی هنر هستند، گفت: مطالبه‌گری هنرمندان و حمایت از هنر، بخصوص تئاتر یکی از شایسته‌ترین اقدامات اهالی رسانه است که همواره در این راه همراه و پیش قدم هستند.

نویسنده و کارگردان نمایش یک عاشقانه آرام با اشاره به اینکه پرداختن به آسیب‌های اجتماعی دغدغه اوست، تاکید کرد: یک عاشقانه آرام به دنبال سیاه نمایی نیست، کاری که بر روی صحنه می‌رود باید برای من دلیل روشنی داشته باشد، زیرا به دنبال دریافت نتیجه آن در جامعه هستم.

پورجعغری با بیان اینکه تئاتر باید زبان جامعه باشد، تصریح کرد: حرف‌هایی که مردم نمی‌توانند بزنند را باید در تئاتر عنوان کرد، بخصوص هنری که به آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد باید این حرف‌های ناگفته را مطرح کند.

وی همچنین با تشریح روند شکل گیری نوشتن نمایشنامه یک عاشقانه آرام، گفت: برای این نمایشنامه با موارد زیادی از آسیب دیدگان اجتماعی گفتگو کردم که بخش عمده‌ای از این کیس ها، موارد خودکشی بودند. با بررسی زندگی و چرایی کنش‌های اجتماعی آنان متوجه می‌شدیم که متاسفانه این افراد حتی توان مالی ورود به رشته‌های هنری و ورزشی را نداشتند.

پورجعفری با تاکید بر اینکه مطالبه بهبود فضای شهری باید جدی‌تر صورت پذیرد، گفت: باید از شهردار و مسئولین استانی و شهرستانی پرسید که چرا مناطق حاشیه‌ای کلانشهر رشت دچار این میزان از محرومیت هستند؟

نویسنده و کارگردان این نمایش در پایان خاطرنشان کرد: کاراکتر اصلی یک عاشقانه آرام خبرنگار است که به دنبال موضوعات آسیب‌های اجتماعی می‌رود.

در پایان این نشست از پوستر تئاتر یک عاشقانه آرام رونمایی شد.

گفتنی‌است؛ تئاتر یک عاشقانه آرام به تهیه‌کنندگی دانیال شفیعی، نویسندگی و کارگردانی محمد پورجعفری، بازی ارشد امیراسکندری، مریم یکتا فرد، پریسا گوران، ارشیا زمانی، فرزاد عبادتی و با اسپانسری طراحی مد و لباس تی استایل بر روی صحنه خواهد رفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت