به گزارش سپیدخبر و به نقل از واحد ارتباطات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت، سجاد محجوب  از برنامه های سازمان متبوع خود در ایام فاطمیه و دهه ی مبارک فجر خبر داد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت ضمن تسلیت ایام شهادت جانسوز یاس نبوی حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت دهه ی مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار کرد: حسب دستور العمل ابلاغی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و همزمانی ایام فاطمیه با پیروزی انقلاب، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت اقدام به فضا سازی متناسب با این ایام نموده است.

در این راستا؛ از ۲۹ دی ماه لغایت ۵ بهمن ماه به مناسبت فاطمیه اول به سیاهپوش کردن شهر پرداخته واز ۵ بهمن لغایت ۱۶ بهمن، پرچم جمهوری اسلامی، ریسه های شلنگی و نواری LED ، چراغ های چشمک زن، پارچه های الوان نصب می گردد. همچنین از روز ۱۷ بهمن کلیه چراغ های الوان و نیز ریسه های شلنگی و چراغ های چشمک زن خاموش و پرچم های الوان در رنگ های قرمز، سفید، سبز و مشکی منقش به (یا فاطمه الزهرا )همراه با پرچم جمهوری اسلامی در سطح شهر نصب می شود. و از روز یکشنبه ۲۱ بهمن ضمن جمع آوری کلیه پرچم های مشکی و بیرق های عزا، جایگزین آن، پرچم جمهوری اسلامی ایران شده و تمامی چراغ های الوان و چشمک زن، ریسه های شلنگی و نوار LED ، از روز یکشنبه ۲۱ بهمن تا پایان ماه بهمن روشن خواهد شد.

در ادامه، محجوب به ساخت دکور نمای بیرونی ساختمان قدیمی شهرداری رشت، دکور بر روی حوضچه پیاده راه مرکزی، ساخت یادمان چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و  نصب المان چهار وجهی با ارتفاع ۷ متر با محوریت به تصویر کشیدن روایت از صحنه های پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: آذین بندی میادین، بلوارها و رفیوژهای میانی با ریسه های بلوطی و پرچم های ایران و الوان، رونمایی از دیواره ی کاشیکاری شده با عنوان (تو آفتاب جهانی) در خیابان امام خمینی(ره) و اکران فرهنگی با موضوعیت چهل سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در ۴۵ سازه های تبلیغاتی واقع در سطح شهر، ساخت المانهای نوری و صفحه ای متناسب و نصب در میادین و پیاده راه فرهنگی از اقدامات سازمان به مناسبت دهه ی مبارک فجر خواهد بود.

 وی افزود: بهره برداری از فضای مکث رودبارتان به مساحت ۱۳۰۰ متر مربع و بهره برداری و باز پیرایی وخاکبرداری و کاشت گیاهان متناسب در بلوارهای الغدیر شمالی، جنوبی، شرقی و بلوار حاشیه و میدان الغدیر در شهرک مسکن مهر به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع انجام خواهد گردید.

ایشان در ادامه از  نهالکاری در سطح خیابان ها و بلوارهای اصلی شهر و در سطح برخی پارکها به تعداد۱۵۰۰ اصله خبر داد و افزود: گلکاری در سطح میادین، بلوارها و پارکهای سطح شهر به منظور افزایش زیبایی بصری و بازپیرایی فضای سبز بلوارهای امام (ره)، مدرس، امام علی (ع)، بلوار شهید شمسی پور، میادین گیل، انتظام، نیایش، نبوت در دست اقدام است.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت