وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مقاومت این توان را دارد ‌که تا مدت زمانی طولانی به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی ادامه دهد.

به گزارش غیرمنتظره، حسین امیرعبداللهیان، روز جمعه در جریان سفر به سوریه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور عربی دیدار و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار  هدف اصلی از سفر به دمشق را، مشورت و تبادل‌نظر پیرامون تحولات فلسطین خواند.

امیر عبداللهیان کشتار بی‌رحمانه مردم، کودکان، زنان و سالخوردگان غزه و محاصره و قطع آب، برق و سوخت این منطقه و بمباران منازل، اماکن عمومی و خدماتی و درمانی غزه را جنایت جنگی توصیف کرد و گفت: برخی مقامات بین‌المللی و غربی در تماس و گفت‌وگو با ما، سیاست‌های افراطی نتانیاهو و اقدامات تحریک‌آمیز او را عامل شکل‌گیری عملیات طوفان‌الاقصی می‌دانند، معهذا غربی‌ها همه طرف‌ها بجز رژیم صهیونیستی را به خویشتنداری فرا می‌خوانند! غربی‌ها می‌گویند که برخلاف تصور، طوفان‌الاقصی نشان داد که فلسطین همچنان زنده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران گفت: حمایت ایران و سوریه از مقاومت ملت فلسطین بر کسی پوشیده نیست، اما عملیات اخیر فلسطینی‌ها یک تصمیم، طراحی و اقدام کاملا فلسطینی بود.

امیر عبداللهیان با اشاره به این‌که غرب به‌دنبال جعل حقایق در غزه برای توجیه جنایات صهیونیست‌ها و مشروعیت بخشیدن به آن است، گفت:  مقاومت این توان را دارد ‌که تا مدت زمانی طولانی به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی ادامه دهد.

وی تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند از دیگران تقاضای خویشتنداری کند و در عین‌حال از رژیم صهیونیستی حمایت تسلیحاتی نماید تا علیه شهروندان فلسطینی به‌کارگیری شود.

امیرعبداللهیان با اشاره به شرایط بغرنج و دردناک غزه به‌دلیل جنایت جنگی صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان و ساکنان آن، گفت: تلاش همه طرف‌ها می‌بایست بر این متمرکز شود که از استمرار جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه جلوگیری شود. در این راستا جمهوری اسلامی ایران ایده برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی را مطرح کرده و برای میزبانی آن نیز اعلام آمادگی کرده است.مقاومت این توان را دارد ‌که تا مدت‌زمانی طولانی به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی ادامه دهد

بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار با اظهار نگرانی خود از حجم جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم غزه، گفت: صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها می‌خواهند پیروزی به‌دست آمده‌ی مردم فلسطین در تحولات اخیر را به گذشته برگردانند و یا آن را به زمینه‌ای برای از بین بردن‌ مقاومت بدل کنند و این رویکرد با هدایت و مدیریت آمریکا و کشورهای غربی دنبال می‌شود.

وی دلیل ایستادگی غربی‌ها در کنار رژیم صهیونیستی را بحران‌های متراکم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اسرائیل و نگرانی آن‌ها از خطر فروپاشی این رژیم دانسته و با حمایت از ابتکار عمل سیاسی ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا از استمرار جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه جلوگیری شود.

در  این دیدار برخی موضوعات مهم موردعلاقه دو کشور نیز مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت