اختصاصی / به گزارش سپیدخبر، در شرایطی که تنها ۱۸ روز تا پایان زمان ۶ ماهه شورای شهر رشت برای انتخاب شهردار باقی مانده است، شورا نشینان اکنون به روی انتخاب محمدعلی ثابت قدم برای شهرداری رشت به توافق رسیده اند! محمدعلی ثابت قدم شهردار پرحاشیه شهر رشت در شرایطی اکنون بالاترین شانس را برای تصدی بر شهرداری رشت در اختیار دارد که احتمال رد صلاحیت وی با توجه به سوابق قبلی بسیار بالاست.

ثابت قدم که سال گذشته قصد تصدی بر شهرداری گرگان را داشت از سوی وزارت کشور رد صلاحیت شد تا شهرداری گرگان اقدام به انتخاب شهرداری جدید نماید. پس از آن نیز چندین بار در رسانه ها خبر بازداشت ثابت قدم به دلایل مالی مطرح شد که البته وی در گفتگویی با یک سایت محلی این موضوعات را رد کرد.

کمتر از ۲ ماه قبل نیز ماجرای بازداشت ثابت قدم و انتقال وی به کلانتری شالکوه نیز در رسانه ها مطرح شد که البته صحت و سقم آن هیچگاه روشن نشد. ماجرا از این قرار بود که معوقات وی در یک بانک سبب اقدام قانونی رئیس بانک شد تا حکم جلب سیار او اعمال شود.

در چنین شرایطی و با توجه به احتمال بالای رد صلاحیت شهردار سابق رشت، می توان مدعی شد شورای شهر رشت در اقدامی هوشمندانه گامی مؤثر را در راستای انحلال شورا برداشته است تا با انحلال شورا خیال رشتوندان برای همیشه راحت شود و حداقل برای ۲ سال آینده شاهد درگیریهای هر روزه اعضای شورای شهر خود نباشند و در ذهن خود آرزوی بازگشت زمان به شورای چهارم را مرور کنند!

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت