به گزارش غیرمنتظره، رئیس انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران گفت: از نظر ما اگر این بخشنامه ممنوعیت واردات کیت غربالگری اصلاح نشود و واردات و تولید کیت‌های غربالگری در کشور ممنوع باشد بسیاری از مردم برای انجام این آزمایش به خارج از کشور سفر می‌کنند و ممکن است انجام این دست از خدمات آزمایشگاهی به سمت زیرزمینی شدن برود زیرا این فرهنگ در کشور جا افتاده است.

فارس:  رئیس انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران گفت: از نظر ما اگر این بخشنامه ممنوعیت واردات کیت غربالگری اصلاح نشود و واردات و تولید کیت‌های غربالگری در کشور ممنوع باشد بسیاری از مردم برای انجام این آزمایش به خارج از کشور سفر می‌کنند و ممکن است انجام این دست از خدمات آزمایشگاهی به سمت زیرزمینی شدن برود زیرا این فرهنگ در کشور جا افتاده است.

سید محمد اکرمی رئیس انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران در خصوص وضعیت کیت‌های غربالگری در کشور گفت: چندی پیش بخشنامه‌ای توسط اداره کل تجهیزات پزشکی ابلاغ شد که براساس این  بخشنامه هرگونه واردات و تولید کیت‌های غربالگری ممنوع است. اما این ابلاغیه بلافاصله با واکنش‌های منفی انجمن‌های علمی مواجه شد. به همین دلیل و پس از اعتراضات در مرحله بعد محتوای بخشنامه ثابت ماند اما عنوان آن تغییر کرد و در حال حاضردر سایت وزارت بهداشت، اداره کل تجهیزات پزشکی و سازمان غذا و دارو این بخشنامه موجود است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت