به گزارش غیرمنتظره و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان گیلان، سجاد ده‌ده‌جانی مدیر کل بازرسی استان گیلان و هیات همراه با حضور در زندان مرکزی رشت از کارگاه‌های اشتغال و حرفه آموزی بازدید کرد.

مدیر کل بازرسی استان گیلان ابتدا با از کارگاه‌های مختلف اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی اعم از پالت‌سازی، لوسترسازی، ساخت سنگ‌های تزیینی مصنوعی، جوراب بافی، خیاطی، کفاشی، سفال‌سازی دیدن کرد و ضمن بازدید از سوله اشتغال ۲۰۰۰ متری جدید الاحداث زندان لاکان گفت: می توان با استفاده از ظرفیت‌های استانی زمینه اشتغال بیشتری را برای زندانیان مهیا داشت.

وی جذب و حضور هر چه بیشتر کارآفرینان در زمینه‌های مختلف اشتغال‌زایی تاکید داشت و افزود باید از تمامی پتانسیل‌ها برای توانمندسازی زندانیان در زمینه‌های متنوع آموزشی و کسب مهارت‌های لازم کاربردی استفاده کرد. که این امر مهم ضمن تامین معیشت اقتصادی خانواده زندانی، می‌تواند بعد از آزادی گام‌های موثری را در زمینه اشتغال در جامعه بردارد.

در ادامه بازدید ضمن حضور در کارگاه‌های اشتغال نسوان اعم از نقطه کوبی، گلسازی، فرش بافی و عروسک‌سازی از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی این مرکز قرار گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت