به گزارش غیرمنتظره،  جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که راه حل دو دولتی برای اسرائیل و فلسطینی در دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو غیرممکن نیست.
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که راه حل دو دولتی برای اسرائیل و فلسطینی در دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو غیرممکن نیست.

به گزارش رویترز، بایدن بامداد شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اینکه آیا راه حل دو دولتی تا زمانی که نتانیاهو در قدرت باشد، غیرممکن است یا خیر، گفت: نه، نیست.

این در حالی است که نتانیاهو پنجشنبه شب گفت که با تشکیل کشور مستقل فلسطین بعد از اتمام جنگ غزه مخالف بوده و مخالفت خود را به آمریکا اطلاع داده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: همه اراضی غرب رود اردن بایستی تحت کنترل امنیتی (رژیم) اسرائیل باشند.

کاخ سفید اعلام کرد که بایدن روز جمعه به وقت محلی با نتانیاهو به رغم تشدید تنش‌ها میان طرفین درباره وضعیت نوار غزه و تحولات اسرائیل گفت‌وگو کرد.

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا اظهار کرد که بایدن با نتانیاهو درباره تلاش‌های کنونی در رابطه با گروگان‌ها و تغییر عملیات نظامی در غزه گفت‌وگو کرد.

کربی با بیان اینکه «بایدن به راهکار دو کشوری اعتقاد دارد و ما برای رسیدن به آن تلاش می کنیم»، مدعی شد: بایدن و نتانیاهو در مورد مسئولیت اسرائیل برای محدود کردن آسیب به غیرنظامیان گفت‌وگو کردند.

این سخنگوی دولت جو بایدن بار دیگر مخالفت واشنگتن را با برقراری آتش بس در غزه اعلام کرد و گفت: ایالات متحده آمریکا همچنان با آتش بس کامل در غزه مخالف است اما از آتش بس بشردوستانه حمایت می کند چرا که معتقد است که آتش بس به نفع حماس خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت