گروه : تیتر یک , سیاسی

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، محمد جلایی رئیس ستاد انتخابات استان گیلان با انتشار مصاحبه‌ای مدعی شد که انتخابات مجلس حوزه انتخابیه شهرستان‌های رشت و خمام بسیار دقیق و سریع و غیرقابل‌خدشه بوده! ادعایی که البته با نوع آمار دهی و اطلاع‌رسانی صورت‌گرفته از سوی ستاد انتخابات استان گیلان اصلاً شباهتی به ادعاهای مطرح شده توسط وی ندارد.

حال با ذکر اعدادی که تاکنون در خصوص مشارکت در انتخابات رشت اعلام شده است، به تناقضات موجود دراین‌خصوص باید اشاره و ادعای عدم امکان وارد شدن خدشه به انتخابات برگزار شده توسط آقایان را بررسی کرد.

بر اساس اطلاعاتی که در پایان انتخابات منتشر گردیده، از ۷۴۵۲۴۵ نفر تعداد واجدین شرایط رأی و درصد مشارکت ۲۲٪ اعلام شده بود، درحالی‌که ۲۲ درصد این میزان شرکت‌کننده برای رسیدن به درصد اعلام شده، می‌بایست تعداد ۱۶۳۹۵۳ مورد رأی باشد. این در حالی است که این تعداد ۱۶۲۵۳۷ مورد اعلام شده که در اینجا ۱۴۱۶ مورد اختلاف وجود دارد.

حال جایی ماجرا عجیب‌تر می‌شود که تعداد آرای صحیح در ابتدا ۱۵۷۹۳۹ مورد اعلام شد که با این تعداد درصد احمدی سنگر به بالا ۲۰ درصد می‌رسد و مستقیم وارد مجلس می‌شود، اما مطالبه‌گری مردم باعث شد تا جلایی مجبور به ارائه آمار رأی‌های باطله عنوان شده شود و اعلام کند که ۸۶۷۸ مورد رأی سفید وجود داشته؛ این بدان معنا است که تعداد آرا ۱۶۶۶۱۷ مورد بوده!

تا به اینجا و پیش از هر اعلام نظر دیگر توسط آقایان ۳ مورد اعلام میزان مشارکت در انتخابات رشت مطرح شده است که در اینجا به‌صورت خلاصه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، مورد نخست عدد ۱۶۳۹۵۳ رأی (باتوجه‌به ادعای ۲۲ درصد مشارکت)، ۱۶۲۵۳۷ (باتوجه‌به عدد اعلام شده ابتدایی) و ۱۶۶۶۱۷ (تعداد فعلی اعلام شده) مورد رأی مأخوذه کل شامل رأی سفید و آرای قابل‌شمارش که در خصوص آن نیز می‌بایست بعداً سخن به میان آورد.

حال در چنین شرایطی بازهم جلایی توانایی آن را دارد که در چشم‌های ما زُل زده و بگوید خدشه‌ای به انتخابات وارد نیست؟! آن‌هم در شرایطی که آقایان توانایی حتی ارائه یک عدد و رقم معمولی را هم ندارند!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت