به گزارش غیرمنتظره و به نقل از روابط عمومی هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی گیلان؛ دکتر امین جلائی ضمن اعلام این خبر و اهمیت افزایش توجه به ورزش‌های دریایی و ساحلی باتوجه‌به پتانسیل‌های موجود در گیلان گفت: به‌منظور مشارکت مؤثر و اثربخش جامعه ورزش‌های دریایی و ساحلی و همچنین به‌منظور فرهنگ‌سازی و ترویج رشته‌های دریایی و ساحلی در میان عموم مردم «جشنواره فرهنگی ورزشی دریادها» به مناسبت دهه فجر سال جاری برگزار می‌شود.

جلائی در ادامه اظهار داشت: شعار این جشنواره برگرفته از نام «دریا» به‌عنوان نماد ورزش‌های مرتبط با فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی و «یادها» به‌عنوان نماد گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی و شهدای گران‌قدری است که تا پای جان از مرزهای آبی کشورمان دفاع کرده‌اند.

رئیس هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی گیلان ضمن اشاره به اهداف این جشنواره اظهار داشت: در واقع توجه به منویات مقام معظم رهبری در تحقق سیاست‌های توسعه دریا محور، ایجاد نشاط اجتماعی، شناسایی استعدادهای برتر و بسترسازی رشد و پیشرفت و نیز شناسایی هرچه‌بهتر و بیشتر ورزش‌های دریایی و ساحلی و همچنین ایجاد رقابت بین هیئت‌های استانی از دیگر اهداف این جشنواره فرهنگی ورزشی است.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از اهداف این جشنواره تأکید بر تحت پوشش قرار دادن حداکثری رشته‌های مرتبط با هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی، توجه به تنوع جمعیتی مخاطبان (رده‌های سنی مختلف) و منطقه‌ای در برگزاری (اجرای جشنواره در شهرستان‌های مختلف) و توجه به پیوست فرهنگی از اولویت‌های طراحی شده برای این رویداد ملی است.

شایان‌ذکر است: فرایند این جشنواره از طریق هیئت‌های استانی فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی آغاز شده و جشنواره طی روزهای دهم تا بیست و دوم بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت