June 13, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

بی‌قانونی در روز روشن/ چه کسی به رئیس هیئت سوارکاری گیلان مجوز هر کاری را می‌دهد؟!

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره: معین حسن زاده: چندی پیش بود که در میانه شدت گرفتن شرایط کرونایی در گیلان نمایشگاه سوارکاری در منظریه رشت برگزار شد. برگزاری این نمایشگاه با توجه به محدودیت های آن زمان با انتقادات زیادی همراه بود، اما افزایش این انتقادات زمانی بود که تصاویری از حضور تعدادی اسب و سوار و تاخت زدن آنان در پیاده رو و خیابان بلواری آزادی (منظریه) در فضای مجازی منتشر شد.

حضور این تعداد اسب در ساعات شلوغ خیابان و تاخت زدن آنان که ممکن بود منجر به هر نوع اتفاق و حادثه ای شود سبب اعتراض رسانه ها و فعالین اجتماعی شد، اما این پایان کار نبود.

مهدی انتظام که برای حضور اسب های این نمایشگاه در خیابان هیچ مجوزی ارائه نکرده بود به این جملات عجیب بسنده کرد که پیش از حضور انسان ها، اسب ها در همین خیابان ها حضور داشتند و…! در واقع او معتقد بود که در می توان حتی دایناسورها را نیز از پوسته زمین بیرون کشید و به خیابان آورد، آنهم بدون توجه به خطرات و حوادث و… بابت همین نگاه زیبای وی هم اسب ها از نظر او اجازه تاخت زدن در خیابان آنهم در یک ساعت شلوغ را دارند و هر اتفاقی نیز بیفتد برای وی مهم نیست!

اینبار اما انتظام روز قدس را محلی مناسب برای حضور اسب ها در خیابان دید و تعدادی از اسب های هیئت سوارکاری را به همراه سوارکار به معابر مختلف شهر آورد، اما آنچه که مورد انتقاد بود حضور اسب ها و سوارکاران در پیاده راه فرهنگی شهر رشت بود، جایی که با توجه به موزاییک فرش بودن (نه سنگ فرش بودن) مورد انتقاد شدید قرار گرفت و ریختن مدفوع اسب در کف پیاده ره نیز از چشم منتقدین دور نماند، بخصوص آنکه از بین نرفتن مدفوع اسب با توجه به وجود عنصر سیلیکون در آن خطر زیست محیطی دارد.

اما این پایان کار نبود، انتظام که از انتقاد به خود بسیار ناراحت بود با تماس تلفنی نسبت به نگارنده مدعی شد که قصد «پودر کردن» وی را داشته و… این نوع ادبیات غیرمحترمانه رئیس هیئت سوارکاری استان گیلان با واکنش تند نگارنده و طرح سوالات بی پاسخ روبرو شد.

اما نگاهی خواهیم داشت به سوالاتی که مهدی انتظام هیچ پاسخی به آن نداد و یا پاسخ های ارائه شده توسط وی قانع کننده نبود:

۱- آیا رئیس هیئت سوارکاری استان گیلان از شهرداری رشت، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت و یا شورای تامین شهرستان یا استان مجوزی داشته است؟

پاسخ تلویحی: در جلسه ای توسط سپاه از ما دعوت شد، پس اگر شما مخالفید یا با سپاه مشکل دارید یا روز قدس! (تهمت)

۲- آیا سپاه به شما مجوزی در خصوص حضور اسب در پیاده راه فرهنگی با توجه به موزاییک فرش بودن پیاده راه داده است؟!

پاسخ تلویحی: شما چه کاره هستید که من به شما مجوز نشان بدهم؟ وقتی در جلسه از ما دعوت شده نیازی به مجوز نیست!

۳- بنده خبرنگار هستم و زبان و چشم و گوش مردم و موظف به پاسخگویی هستید

پاسخ تلویحی: به شما مربوط نیست

۴- پیاده راه فرهنگی سنگ فرش نیست که اسب در آن حضور یابد، اگر به موزاییک های کف پیاده راه آسیب برسد چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

پاسخ تلویحی: چه کسی گفته پیاده راه سنگ فرش نیست؟ آقای…. سنگ فرش تولید می کند و می گوید این سنگ فرش است، نه موزاییک فرش، شما دلتان برای شهر نمی سوزد، شما با یا با انتظام مشکل دارید، یا سپاه یا روز قدس (تکرار تهمت)

۵- مدفوع اسب باعث آلودگی پیاده راه شده و پاکبانان مظلوم شهرداری باید بخاطر اقدام شما بار اضافه پاک سازی آن را متحمل شوند

پاسخ تلویحی: شما دلتان برای پاکبان می سوزد؟ شما یا نمی دانید پهن اسب چیست یا اینکه «فلان جای اسب را گرفته اید…!» (اصطلاحی رکیک و توهین آمیز)

علاوه به اینکه حق شکایت نگارنده از توهین ها و تهمت های مهدی انتظام رئیس هیئت سوارکاری استان گیلان محفوظ بوده و قطعاً انجام خواهد شد، وی هم اکنون نیز می تواند هر نوع پاسخ روشن و قانع کننده ای در خصوص سوالات مطرح شده دارد را کتباً ارائه کند! البته اگر مجوزی داشته و پاسخی نیز داشته باشد!

گفتنیست وی در این مکالمه به جامعه خبری نیز توهین های فراوانی کرده و آنها را مزدور، قلم فروش، قلم به مزد و… خطاب کرده است که نیاز آن وجود دارد تا اقدامی جدی از سوی جامعه رسانه نسبت به رئیس هیئت سوارکاری استان گیلان صورت بپذیرد.

در پایان شایان ذکر است استفاده از نام نهاد مقدس سپاه در این متن صداقت در بیان مکالمه صورت گرفته بوده و این نوشته به آن معنا نیست که اظهارات مهدی انتظام در خصوص برگزاری جلسه یا دعوت از ایشان صحت داشته باشد و صحت و سقم آن مورد تایید این رسانه باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی