به گزارش غیرمنتظره، جمعی از اعضای هیئت‌علمی گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دکتر حیدرعلی بالو سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه ریاست دیدار و گفت‌وگو کردند.

دکتر حیدرعلی بالو سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با تقدیر از خدمات اعضای هیئت‌علمی گروه زنان و زایمان در دانشگاه به‌ویژه در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت، بر استمرار و توسعه خدمات آموزشی، پژوهشی و همچنین درمانی این گروه به نفع مردم تأکید کرد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی نظام سلامت منتفع شدن مردم از خدمات بهداشتی و درمانی است، افزود: آموزش همگانی در کنار آموزش پزشکی برای جامعه بانوان بسیار مهم است و باید در دوره جدید به جهت منتفع شدن همه بانوان در استان گسترش پیدا کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بر ضرورت ارتقا و توسعه خدمات درمانی در تنها مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان در استان تأکید کرد و گفت: مرکز آموزشی درمانی الزهرا تنها مرکز دولتی و تخصصی در حوزه زنان و زایمان است و باید توجه مسئولان و متولیان سلامت جهت درمان ارزان و آسان بیماری‌های حوزه زنان، بیش از گذشته باشد.

دکتر بالو به موضوع محوری جوانی جمعیت و حمایت از خانواده اشاره کرد و گفت: مأموریت مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) در تحقق سیاست راهبردی وزارت بهداشت در زمینه‌ی جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به‌مراتب از دیگر بخش‌ها ویژه است و باید درزمینه‌ی مراقبت پیش و حین بارداری، خدمات مشاوره پس از زایمان و همچنین درمان زوج‌های نابارور پیشگام باشد.

جمعی از اعضای هیئت‌علمی گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب دکتر بالو به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به گزارشی از اقدامات صورت گرفته حوزه آموزشی، درمانی و پژوهشی مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) و برنامه‌های این مرکز در آینده پرداختند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت