سپیدخبر به نقل از رشت۲۰/ آخرین بررسی بر روی الگوهای هواشناسی نشوندهنده ی نفوذ سیستم کم فشار طی اوایل هفته ی آینده به منطقه هست، لذا شرایط برای کاهش رطوبت افزایش محسوس دما و وزش باد گرم بخصوص برای روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۶ و ۱۷ دی در منطقه فراهم خواهد شد.

 

این باد گرم ابتدا از شنبه در ارتفاعات و دامنه ها و بتدریج طی روز یکشنبه در مناطق جلگه ای شروع شده و اوجش برای همون یکشنبه و دوشنبه در منطقه ی ما پیش بینی میشه.

 

افزایش دما در حدود ۷ الی ۱۴ درجه پیش بینی میشه بیشینه دما در مناطق مرکزی گیلان به بالای ۲۰ درجه هم میرسه، وزش باد بخصوص طی یکشنبه عصر و شبش تا ظهر دوشنبه در برخی نقاط خیلی خیلی شدیده شاید به صورت لحظه ای تا ۱۵ یا ۲۰ متر بر ثانیه هم در بعضی نقاط برسه، این وزش باد در دامنه ها و ارتفاعات میتونه حتی سرعتش بیشتر از اینم به صورت لحظه ای باشه.

 

رطوبت در منطقه به زیر ۳۰% میرسه و هوا طی روزهای ذکر شده کاملا خشک و بی رطوبت میشه.

 

هشدار ها

 

به علت افزایش دما و کاهش رطوبت، خواهش میکنم در جنگل ها آتیش روشن نکنید، دوباره خبر آتیش سوزی جنگلا نرسه به گوشمونا!!! حواستون باشه و اینو اطلاع رسانی کنید.

 

وزش باد گرم طی این مدت گفتیم گاهی میتونه شدید تا خیلی شدید باشه بنابراین احتمال وارد شدن خسارت به تاسیسات و … وجود داره.

 

اطلاع رسانی فراموش نشه…

 

در آخر هرگونه تغییر در الگوها از همین منبع اطلاع رسانی میشه!

نیمه دوم هفته ی آینده یه موج فرعی رو داریم که در موردش طی روزهای آینده بیشتر صحبت میکنیم.

 

 

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت