به گزارش سپیدخبر، محمد حسن علیپور با قرائت فرازی از وصیت نامه یکی از شهدا یاد همه شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک ایام دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: امروز کلیات بودجه پیشنهادی شهرداری رشت بررسی می شود.
سید امیر حسین علوی با اشاره به طرح جلسه پیش یکی از اعضای شورا و نمایش نام برخی از اصناف، بیان داشت: طرح ارائه شده جلسه گذشته آقای رسولی، در راستای ترویج فرهنگ بومی و پاسداشت و حفظ زبان مادری بوده است. اگر چه در سنوات گذشته هم مشابه این طرح در شورا ارائه شده بود ولی گویا نوع ارائه و تصاویر نام مغازه برخی از کسبه شائبه هایی ایجاد کرده و فضایی در شهر به راه افتاده که گویا این طرح، قومیت ها را هدف قرار داده است.
وی با اشاره به هم زیستی مسالمت آمیز دیگر اقوام با مردم رشت و گیلان در طول تاریخ تاکید کرد: شورای شهر قصد توهین به هیچ قومیتی را ندارد. دغدغه مردم برای ما ارزشمند است و موضع رسمی شورا حمایت از فرهنگ و زبان مادری است. با توجه به شرایط خاص جامعه تاکید می شود، پهنه ایران اسلامی شامل همه اقوام است که برای یکپارچگی این سرزمین خون داده اند.
علوی ادامه داد: ظرفیت ایران به قدری بالاست که بر اساس ارزش های اسلامی پذیرای همه اقوام است و نگرانی بابت تغییرات اقلیمی ناشی از خشکسالی و مهاجرت دیگر اقوام به گیلان، مشکلی است که قطعا در سطح کلان استان در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.
رییس شورا افزود: حفظ اراضی ملی و کشاوری دغدغه همه ماست و همه در تلاشیم ولی نباید درگیر مباحث قومیتی شویم.
علوی با اشاره به سابقه مهمان نوازی گیلانیان تصریح کرد: دو بار در سال گیلان پذیرای میلیونها ایرانی است و در راستای مدیریت درست منابع گیلان و اراضی ملی و کشاورزی، مسئولان ارشد استان باید برنامه ریزی و مدیریت کنند.
رئیس شورا در بخشی از سخنان پیش از دستور جلسه گفت: سال آتی شرایط شهرداری حساس تر است. بعد از شش ماه و چند روز هنوز شهردار نداریم. باید هرچه سریعتر وضعیت شهردار تعیین تکلیف شود. طاقت مردم سر رسیده و شورا باید اولین وظیفه خود را به درستی پیش برده و وضعیت مدیریت شهرداری را روشن نماید.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت