سپیدخبر به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت – در هفتاد و دومین جلسه شورا، محمد حسن علیپور، خواستار پرداخت به موقع حقوق پاکبانهای شهرداری رشت شد.
وی در این باره اظهار داشت: پاکبانان رشت دو ماه حقوق نگرفته اند و این شرایط خوبی نیست.
علیپور افزود: در حوزه پسماند مشکل داریم، رییس سازمان مدیریت پسماند نمی تواند به تنهایی بر مشکلات فائق گردد. باید کمک کنیم پرداخت حقوق پاکبان ها در اولویت باشد.
وی با قرائت برخی از پیامک های اعتراضی پاکبانان که به وی ارسال شده، تاکید کرد: پاکبانان با وجود سختی کار در سختی معیشت هم هستند. باید پاسخگوی این قشر باشیم.
علیپور تصریح کرد: حرف از حقوق شهروندی می زنیم ولی پاکبانان با دست زباله را از روی نخاله ها جمع می کنند. چرا مدیران ناحیه و مناطق به محدوده تحت امر خود رسیدگی نمی کنند.
عضو شورا تصریح کرد: ما ناظر هستیم ولی مجری نمی باشیم. کارگران شهرداری هم برده نیستند. متاسفانه هنوز نتوانسته ایم کارت رفاهی شب یلدای پاکبانان را پرداخت نماییم. چرا برخی از نواحی حقوق پاکبانان را کسر می کنند؟
علیپور ادامه داد: در حرف خوب شعار می دهیم اما در عمل لنگ می زنیم.
رئیس شورا با تاکید بر رسیدگی بر وضعیت پاکبانان اظهار داشت: نظام مالی و پرداخت حقوق به کارکنان، نظام هماهنگ است. قبلا هم به سرپرست شهرداری تذکر داده شده تا ابتدا به پرسنل شرکتی حقوق بپردازند.
علوی افزود: وضعیت مالی شهرداری در شرایط خوبی نیست. پیمانکارانی که مطالبه دارند، مرتب به بنده مراجعه می کنند. سازمان پسماند باید نظارت کند. چرا بعد از یکسال هنوز گاری های شکسته بلاتکلیف مانده است؟
وی تصریح کرد: در فصل پایان سال ، افزایش هزینه داریم. بودجه شهرداری هم در حال تدوین است. باید اولویت های مالی را شورا تعیین کند. حل این مشکلات عزم عمومی می خواهد.
هزینه های شهرداری به حدی بالاست که نمی توانیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم. شرایط سخت تری پیش رو خواهیم داشت و باید با هوشیاری و آمادگی مشکلات را حل و فصل نماییم.
علوی تاکید کرد: باید فارغ از نگاه سیاسی و جناحی همه اعضای شورا عزم خود را برای حل مشکلات جزم نمایند.
فرهام زاهد نیز گفت: باید راهکار عملی داشت. با تذکر کتبی مشکل حل نمی شود. پرداخت حقوق ابتدا باید از لایه های بیرونی و کم درآمد آغاز گردد و سپس به مدیرانی که حقوق های بالا دریافت می کنند، پرداخت شود.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت