به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، براساس آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۱۷۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که البته آمار بستری‌شدگان امروز نسبت به روز گذشته که ۱۴۷ نفر بودند بیشتر است.

به گفته فردین مهرابیان ۶۰ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان افزوده شده‌اند و در روزهای اخیر شاهد روند متلاطم آمار بیماران جدید کرونایی در استان گیلان هستیم.

۳۵ نفر از بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان گیلان به دنبال وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند و در شرایط عمومی مساعدی نیستند.

با توجه به اهمیت واکسیناسیون کرونا در کاهش شدت علائم این بیماری و کاهش احتمال مرگ، تزریق واکسن همچنان مورد تأکید است اما تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در استان گیلان با سرعت کمتری نسبت به دز نخست و دوم در حال انجام است.

با توجه به اهمیت تزریق واکسن کرونا در کاهش شدت علائم این بیماری و کاهش احتمال مرگ در مبتلایان در حال حاضر ۴۷۱ مرکز واکسیناسیون کرونا در سطح استان گیلان و ۲۲۷ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت فعال هستند.

به گفته حسین مصطفی‌پور جانشین ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونای گیلان بر اساس آمار‌ها از هفته‌ گذشته تاکنون فراوانی دریافت دز سوم واکسن کرونا در مناطق مختلف گیلان تنها یک درصد افزایش یافته و از ۴۶ درصد به ۴۷ درصد رسیده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت