به گزارش سپیدخبر،ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت اظهار کرد: جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی ویترین فعالیتهای مدیریت شهری رشت در چهلمین بهار انقلاب است.

 

علیرضا حسنی با بیان مطلب فوق افزود: فرهنگ و هنر از دیرباز در خدمت اشاعه فرهنگ انقلاب و ترویج ارزشهای آن بوده و اکنون که در چهلمین بهار انقلاب اسلامی قرار داریم، این مقوله مقدس بیشترین تأثیرگذاری را در نهادینه کردن جنبه‌های مختلف انقلاب اسلامی دارد.

 

وی با بیان اینکه بی شک هنر و هنرمند در بالندگی این جریان نقش بسزایی دارند، به نقش مهم هنر در شکل‌گیری اندیشه‌ها اشاره و اظهار کرد: هنر می‌تواند زمینه‌ساز شکل‌گیری اندیشه‌های بزرگ در هر جامعه‌ای شود.

 

حسنی با بیان اینکه با زبان هنر می‌توان اندیشه‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران را در جامعه به نمایش گذاشت، گفت: هنرمندان ما در چهل سال گذشته با ارائه طرحهای خود، نقش مهمی در اشاعه آرمانهای انقلاب اسلامی ایران ایفا کرده‌اند.

 

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت تأکید کرد: هنرمندان بارها حوادث و حماسه‌های مختلف انقلاب و دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیده و به نسل آینده انتقال داده‌اند.

 

وی با اشاره به برنامه‌های مختلف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورشی شهرداری رشت در چهلمین سال پیروزی انقلاب، گفت: برنامه‌های گسترده‌ای در بخشهای مختلف چه به‌صورت مستقل و چه با مشارکت سازمانها و نهادها در حال انجام است که جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی که با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در حال برگراری است به نوعی ویترین فعالیتهای سازمان در این مقوله است.

 

حسنی، ویژگی بارز این جشنواره را تولیدی بودن آن دانست و عنوان کرد: ۴۰ اثر در زمینه پوستر، ۵ اثر در زمینه فیلم و نماهنگ، ۴۰ اثر در زمینه شعر و ۱۰ اثر در زمینه موسیقی در این جشنواره تولید شده است.

 

جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی – استان گیلان، با هدف بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پاسداشت و انتقال فرهنگ انقلابی به نسل حاضر در بخشهای قرآنی، موسیقی، فیلم، نماهنگ، عکس، شعر، پوستر، شبهای خاطره، تکریم خانواده‌های شهدای انقلاب و بخش شهرستانی، از آذر لغایت بهمن‌ماه سال جاری به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در گیلان برگزار می‌شود.

 

 

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت