May 7, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

حباب سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسید

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از رویداد۲۴، امروز هم بازار جهانی طلا و هم بازار ارز ایران با افزایش قیمت مواجه شدند و طلا مستعد صعود قیمت شد. به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، با افزایش ۱۰ دلاری بهای اونس طلا و رسیدن به کانال یک هزار و ۸۴۹ دلار و همچنین افزایش هزار تومانی قیمت دلار و رسیدن آن به کانال ۲۴ هزار تومان طلا و سکه گران شد.
محمد کشتی‌آرای در این‌باره توضیح داد: با نزدیک شدن به روزهای پایان سال تقاضا برای خرید طلا افزایش یافته است. همین مسئله باعث شده که حباب سکه نسبت به روز پنج‌شنبه ۲۵۰ هزار تومان افزایش یابد. به طوری که حباب سکه تا ساعت ۱۴ امروز به ۴۵۰ هزار تومان رسید.
او همچنین گفت: سکه طرح جدید با افزایش ۵۵۰ هزار تومانی نسبت به روز پنج‌شنبه به ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. امروز طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شده است.
بیشتر بخوانید: قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
اما چرا اونس جهانی طلا دچار نوسان شده است؟ بر اساس گزارش شورای جهانی طلا (WGC) بازار طلا ماهیت دوگانه‌ای از خود بروز داده است و هم زمان با سقوط تقاضای فیزیکی برای طلا، تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز ارزشمند به رکورد تاریخی رسید. همین افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری در سطح جهان باعث شده که اونس جهانی طلا نوسان شدیدی داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی