June 15, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

خبر مثلاً خوشحال کننده! گوجه ۱۱ هزار تومانی سر سفره‌ها!

به گزارش غیرمنتظره به نقل از تابناک؛ «مرتضی معتمد» با بیان اینکه روز پنجشنبه این محصول در سه میدان میوه و تره بار توزیع شد، افزود: در پی کاهش عرضه و افزایش قیمت گوجه فرنگی در یک ماه اخیر، اکنون گوجه فرنگی تازه خوری با قیمت مناسب در میادین میوه و تره بار جلال آل احمد، غیبی، آزادی، صادقیه، آزادگان و تهرانسر توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در حال عرضه مستقیم است.

به گفته معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی، از فردا (یکشنبه) سه میدان میوه و تره بار دیگر به عرضه گوجه فرنگی تازه خوری با قیمت مناسب اضافه میشود و تعداد میادین عرضه به ۹ مورد خواهد رسید.

وی اظهارداشت: این اقدام در پی دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خرید و تامین گوجه فرنگی مورد نیاز تهران از استان‌های جنوبی کشور است که در حال تامین بوده و بزودی در سراسر کشور تعمیم داده خواهد شد.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: اکنون گوجه فرنگی با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزارتومان سر مزرعه خریداری و با احتساب ۱۰۰۰ تومان کرایه حمل و کارگری با نرخ ۱۱ هزارتومان بدون دریافت هیچ سودی در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اکنون گوجه فرنگی تازه خوری از استان بوشهر تامین می‌شود، اضافه کرد: با افزایش عرضه گوجه فرنگی از استان‌های مختلف کشور از جمله هرمزگان، جیرفت کرمان و خوزستان، قیمت این محصول در روز آینده در تهران و به تدریج در سایر استان‌های کشور کاهش می‌یابد.

معتمد افزود: اکنون استان بوشهر ۶۰۰ تن گوجه فرنگی تازه خوری را در طرح استمرار تولید و به بازار عرضه می‌کند.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی تاخیر در عرضه گوجه فرنگی به بازار را ناشی از تغییر فصل دانست و گفت: هر ساله در آبان ماه با مشکل تامین گوجه فرنگی تازه خوری روبرو هستیم که با عرضه گوجه فرنگی از استان‌های جنوبی برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: چند سالی است که وزارت جهاد کشاورزی برای تامین گوجه فرنگی تازه خوری در کشور اقدام به تولید این محصول در استان‌های جنوبی کشور تحت عنوان طرح استمرار کرده است.

در هفته‌های اخیر قیمت گوجه فرنگی در بازار به بیش از ۲۵ هزارتومان رسیده بود که با افزایش عرضه در روز‌های اخیر روندی کاهشی یافت.

برآورد می‌شود که در سال زراعی ۹۹ -۱۳۹۸ بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گوجه در سطح ۱۳۰ هزار هکتار تولید شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی