August 19, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

خرابی‌های گیلان ۵۰ سال دیگر هم آباد نمی‌شود!

به گزارش غیرمنتظره، سید علی آقازاده، نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه محیط زیست، سفره‌های زیر زمینی و تالاب‌های گیلان مخروبه هستند، گفت: این میزان خرابی تا ۵۰ سال آینده نیز آباد نمی‌شود.

این اولین بار است که جناب نماینده چنین مساله‌ای را به طور رسمی اعلام می‌کنند. در دوران انتخابات و همچنین سکانداری دولت پیشین ایشان مدیریت اجرایی را مقصر وضعیت کشاورزی و صنعتی می‌دانستند. ظاهرا این سخن که تا ۵۰ سال آینده نیز گیلان آباد نمی‌شود دولت سیزدهم فرصت دارد از مشکلات و قصور فرار کند.

با تغییر دولت شاهد هستیم که بسیاری از اظهارات افراد نیز دچار تغییر شده است. سال ۹۹ همین آقای آقازاده گفته بود «افزایش افسار گسیخته قیمت حاصل مدیریت ضعیف است» حال که همچنان شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت هستیم حرفی از ایشان شنیده نمی‌شود. آن هم در حالی که افزایش قیمت ناشی از تصمیم گیری همین دولت است که مدیرانش ابتدا وعده می‌دادند «تورم ناشی از حذف ارز ترجیحی بسیار ناچیز است» شاید اینجا هم بخواهیم با گفتن این که تا ۵۰ سال آینده ارزانی نمی‌آید تمام ماجرا را فیصله دهیم!

تمام هم و غم دولت سیزدهم این شده که گرانی را کنترل کند که در همان هم شکست خورده است. این وسط کشاورزی و صنعت و تالاب گیلان در درجه اهمیت برای این دولت نیست. تقریبا یک سال از دولت گذشته است و کل اهمیت استان گیلان برای دولت به همان سفر روز جمعه‌ای رئیسی و کابینه‌اش برمی گردد که هر کدام از وزرا برای پیگیری برنامه‌های غیر تخصصی به شهرستان‌ها اعزام می‌شدند. خب وقتی نماینده شهر هم از آن‌ها حمایت می‌کند و کسی آن‌ها را بازخواست نمی‌کند، پنجاه سال که سهل است صدها سال دیگر مشکلات این استان ادامه دارد./ حکایت گیلان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی