September 30, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

درباره نحوه سخنرانی تاج شهرستانی درباره خبرنگاران؛ مدیریت رشت «سایه» می‌خواهد نه «باباولی»!

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از حکایت گیلان، سامان بدر: علی رضا تاج شهرستانی به عنوان ریاست کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در مراسم روز خبرنگار شهرداری و شورا مطالبی را بیان کرد که بیشتر از همیشه عمق ضعف او را در مقام یک منتخب مردم نشان می‌دهد! او در مراسمی که به مناسبت تقدیر از خبرنگاران بود آن‌ها را به دلیل انتقاد از روند استیضاح شهردار رشت کوبید. او حتی از بیان یک جمله عادی نیز عاجز بود و به خود حق می‌داد در مورد خبرنگاران صحبت کند. وقتی یک عضو شورا پشت بند کلمه «رودخانه» از «پودخانه» استفاده می‌کند نشان دهنده این است که سواد کافی در این عرصه ندارد و جالب است ریاست کمیسیون فرهنگی شورا را نیز به این فرد داده اند.

حضور امثال تاج شهرستانی نشان دهنده‌عدم توسعه یافتگی در مجموعه مدیریتی شهر رشت است. هر دوره شورا یکی از همین افراد پیدایشان می‌شوند و با زبان کوچه بازاری به شورا راه پیدا می‌کنند و با اظهارات عجیبشان سوژه می‌شوند. اسمش را هم گذاشته‌اند نمایندگان مردمی! در این شهر که انبوهی از بزرگان فرهنگی در آن زاده شده‌اند و به تازگی نیز قرار است حافظ قرن معاصر در این شهر به خاک سپرده شود حیف است که تریبون دست افرادی باشد که از عهده یک سخنرانی عادی نیز عاجزند!

بسیار ثقیل است که ما وقت خودمان را با این افراد بگذرانیم. ولی چه حیف که هر دوره یکی از آن‌ها پیدا می‌شود و باید در مورد چنین پدیده‌هایی به مردم هشدار دهیم. به خصوص که این افراد مایلند مقام خود را ارتقا دهند و در سطوح ملی هم به نام گیلان نقش بازی کنند!

خوب نیست عزیزان هنرمند و بازیگر را از خود برنجانیم، ولی افراد باید جایگاه خود را بشناسند. مشکلی با عضو شورا شدن بازیگر و هنرمند نیست. در شورا به روی همه باز است. ولی مسیر باید طوری طراحی شود که افراد در جایگاه خود قرار بگیرند. به نظرم اگر می‌خواستیم مراسمی را گرم کنیم می‌توانستیم از تاج شهرستانی استفاده کنیم. همان طور که پیش از این هم آقای تاج شهرستانی در مراسم‌های مختلف از جشن گرفته تا تبلیغات انتخاباتی به عنوان مجلس گرم کن حاضر می‌شد. ولی حیف است عنان کار مدیریت شهری را به دست کسانی بسپاریم که در عرض مدت کوتاهی رای خود را تغییر می‌دهند و هرکس منتقد آن‌ها است را به چنین شیوه‌های نامناسبی نوازش می‌دهند.

ممکن است برخی از نظر سیاسی با یکی مثل هوشنگ ابتهاج مشکل داشته باشد. ولی عیار و شخصیت طرف است که وزن او را نشان می‌دهد. تاج شهرستانی با این سخنرانی‌های بی‌سر وته تا ده کیلومتری آن سوتر از رشت هم جلو نمی‌رود و اگر برود حرف‌هایش چیزی جزء تاسف برای ما باقی نمی‌گذارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی