سامانه‌ی درخواست اینترنتی صدور کارت سوخت نهایتاً تا نیمه‌ی اردیبهشت ماه آماده و فرایند درخواست صدور این کارت اینترنتی می‌شود.

به گزارش غیرمنتظره،  مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا از انجام هماهنگی‌ها و اقدامات لازم از سوی سازمان‌های مربوطه برای اینترنتی کردن فرایند درخواست صدور کارت سوخت خبر داده است. بر اساس اعلام او، به‌زودی امکان ثبت درخواست اینترنتی برای صدور کارت سوخت، چه برای خودروهای جدید و نوشماره و چه برای کارت سوخت المثنی فراهم می‌شود.

چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟

چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟
مطالعه ‘۵

مهدی سیدهاشمی، مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا، اعلام کرد: «هماهنگی‌‌ها و بررسی‌های لازم انجام شده است و در نهایت تا نیمه اردیبهشت ماه سامانه درخواست اینترنتی صدور کارت سوخت آماده می‌شود.»

به گفته ی مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه‌ی ناجی بنیاد تعاون فراجا، این سامانه توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی راه‌اندازی شده است و فراجا صرفاً اطلاعات را با این نهاد تبادل می‌کند: «یعنی هنگامی که فرد متقاضی در این سامانه درخواست برای صدور کارت سوخت را ثبت می‌کند اطلاعاتش اخذ و برای ما ارسال می‌شود و فراجا این اطلاعات را بررسی (صحت‌سنجی) و تأیید یا عدم تأیید را به این سامانه اعلام می‌کند.»

او در ادامه توضیح داده است که شیوه‌ی ارائه‌ی خدمت به مردم باید هم حضوری و هم آنلاین باشد: «ارائه‌ی خدمات به مردم باید از درگاه‌های مختلف انجام شود؛ یعنی خدمات به مردم هم باید از طریق اینترنت باشد و هم مراجعه حضوری تا مخاطب برای انجام شدن کارش قدرت انتخاب داشته باشد.» در راستای تحقق همین هدف است که نهادهای ذی ربط در تلاش برای اینترنتی کردن شیوه درخواست صدور کارت سوخت هستند.

سیدهاشمی در ادامه نیز درباره طرح ثبت اینترنتی درخواست صدور کارت سوخت به تسنیم این‌طور توضیح داده است:

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از سال گذشته اعلام کرد که تصمیم دارد روند صدور درخواست کارت سوخت را اینترنتی کند؛ یعنی چه خودروهای نوشماره و چه خودروهای دیگر (المثنی) برای درخواست کارت سوخت به‌صورت اینترنتی درخواست‌های مردم را ثبت کنند.

– مهدی سیدهاشمی، مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا

در چند روز گذشته قطعی‌هایی در سیستم پلیس +۱۰ وجود داشت که باعث شده بود فرایند خدمت‌رسانی در این سامانه مختل شود. سیدهاشمی در توضیح مسئله‌ی پیش‌آمده توضیح داد:

«یک روز در دفاتر پلیس +۱۰ از لحاظ فنی به مشکلاتی برخوردیم و تصمیم گرفتیم تا سامانه‌ی شرکت ملی پخش تصمیم (CCO) را به‌جای سامانه خود اجرا کنیم، اما در عمل دیدیم که این سامانه هم مشکلاتی دارد و نمی‌تواند جوابگوی نیاز باشد و در نهایت قرار شد به سامانه‌ی قبلی خود برگردیم و باعث اختلال یکی دو روزه در دفاتر پلیس +۱۰ شد.»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت