گروه : تیتر دو , سیاسی

سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس گفت: شورای نظارتی مجمع تشخیص مصلحت نظام نباید جلوتر از شورای نگهبان به اظهارنظر درباره طرح‌ها و لوایح بپردازد.

به گزارش غیرمنتظره،   به نقل از مهر، سیدکاظم دلخوش در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۱ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: در مجمع تشخیص مصلحت نظام یک شورای نظارتی ایجاد شده است که قبل از ورود شورای نگهبان به طرح‌ها و لوایح رسیدگی می‌کند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم اکنون در این شورا ابهاماتی را نسبت به برخی موارد مربوط به قانون بودجه وارد دانسته یا رد شده است که در این صورت شورای نگهبان برای رسیدگی به آن‌ها ورود پیدا نکرده و خود را صالح رسیدگی به آن بندها نمی‌داند، بنابراین خود به خود این موارد روی زمین می‌ماند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی ۱۰ طرح و لایحه با این رویه در مجمع تشخیص مصلحت نظام روی زمین مانده است، چرا که به دلیل رد شدن آن‌ها در شورای نظارتی مجمع، شورای نگهبان خود را صالح رسیدگی به آن‌ها نمی‌داند.

دلخوش اظهار داشت: از رئیس مجلس می‌خواهم تا این مشکل را حل کند تا گرفتار نشویم و رویه به این صورت نباشد که شورای نظارتی مجمع تشخیص مصلحت نظام جلوتر از شورای نگهبان به اظهارنظر درباره طرح‌ها و لوایح بپردازد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت