June 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

رئیسی، قالیباف و جلیلی همزمان نامزد می‌شوند

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از نامه نیوز، اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت انتخاباتی اصولگرایان، خاصه درباره کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری سید ابراهیم رئیسی، این تصور را ایجاد کرده بود که جبهه اصولگرایی دچار نوعی سردرگمی شده باشد. تصوری که سبب شد برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب در شماره امروز خود از بلاتکلیفی رقیب بنویسند.

این درحالی است که بنا به اطلاع خبرنگار «نامه نیوز» اصولگرایان نه تنها بلاتکلیف و سردرگم نبوده، بلکه یک استراتژی دقیق برای مواجه با انتخابات و فرآینده غیرقابل پیش‌بینی آن دارند.

در چند شب گذشته اخبار متعدد و بعضا متناقضی درباره کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی رسید. اخباری که برخی از آنان قاطعانه از ورود وی و برخی دیگری مجدانه از عدم ورود او خبر دادند؛ حتی از دیدار وی با یک مقام عالی‌رتبه و گفت‌وگو درباره انتخابات سخن به میان آمد که البته تایید هم نشد.

به موازات این قضیه اما اخبار مهمی از جبهه اصولگرایی رسیده که تا حد زیادی تصمیمات سیاسیون در این جریان سیاسی را مشخص می‌کند.

نامزدی سعید جلیلی در این انتخابات قطعی شده است. او نیز تصمیم گرفته که در کنار ضرغامی، رستم قاسمی و حسین دهقان که پیش‌تر نامزدی خود را اعلام کرده بودند، به رقابت بپردازد. بنا بر اخبار رسیده به «نامه نیوز» تیم جلیلی به این قطعیت رسیده که او باید نامزد شود. فعالیت‌های حامیان او در فضای مجازی نیز در همین راستا افزایش یافته و لایو اینستاگرامی دیشب جلیلی نیز شاهد دیگری بر این مدعا است.

خبر دوم

خبر دوم اما چیزی نیست غیر از ورود محمد باقر قالیباف به رقابت‌های انتخاباتی پیش‌رو. اگر چه محسن پیرهادی از فعالان سیاسی نزدیک به قالیباف پیش‌تر در صفحه توییتر خود تاکید کرده بود قالیباف بنای نامزدی در انتخابات را ندارد و حتی اظهاراتی منسوب به قالیباف با این محتوا منتشر شد که در صورت نامزدی آقای رییسی از او حمایت خواهد کرد؛ لکن گویا جمع‌بندی نهایی در مورد وی این است که حتی در صورت نامزدی رئیسی نیز در نام نویسی نامزدهای انتخاباتی شرکت کند و تصمیم به حضور یا عدم حضور در رقابت‌های انتخاباتی را به فرآیندی که بعد از نام نویسی ایجاد خواهد شد، موکول کند.

نامزدی همزمان جلیلی و قالیباف و رییسی پیشنهاد جمعی از اصولگرایان است که برای مواجهه با فضای پیش‌بینی نشده انتخاباتی، همچنین تصمیم نهایی اصلاح‌طلبان اتخاذ کرده‌اند. این تصمیم برای عدم تمرکز اصلاح طلبان بر روی تخریب یک نامزد اتخاذ شده است. بر این اساس برخلاف اعلام محمد باقر قالیباف که گفته است در صورت نامزدی رییسی کاندیدا نخواهد شد گویا جمع موثری از اصولگرایان تصمیم ساز اصرار به نامزدی همزمان دارند و این مساله در مورد سعید جلیلی هم صدق می کند .

در این طرح این گونه پیش بینی شده که پس از نام نویسی این سه شخصیت اصلی اصولگرا در فرآیندی که به زودی ساز و کار آن اعلام خواهد شد نامزد اصلی اصولگرایان معرفی خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی