رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غربالگری بیش از یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۸۶۰ نفر بالای ۱۸ سال در گیلان به لحاظ دیابت و فشار خون بالا، خبر داد.

به گزارش غیرمنتظره، دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح ملی سلامت (غربالگری دیابت و فشار خون بالا)، اظهار کرد: در این طرح ملی که از ۲۰ آبانماه آغاز و و ۳۰ دی به طول انجامید، از جمعیت بیش از دو میلیون و ۲۲۵ هزار نفری هدف در گیلان، بیش از یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۸۶۰ نفر بالای ۱۸ سال در گیلان ، شرکت کردند.
وی با اشاره به میزان افراد مبتلا به پرفشاری خون و دیابت در استان گیلان در راستای اجرای طرح ملی سلامت، افزود: در این طرح ملی، ۱۷ هزار و ۶۹۳ نفر مبتلا به پرفشاری خون و همچنین ۱۲ هزار و ۷۰۱ نفر مبتلا به بیماری دیابت شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شناسایی ۴۰۶ هزار و ۱۰۶ نفر مشکوک به بیماری پرفشاری خون و همچنین ۸۱ هزار و ۶۱۱ پره دیابتی در راستای اجرای طرح ملی سلامت در استان خبر داد.
دکتر آشوبی با تقدیر از همه مشارکت کنندگان در اجرای طرح ملی سلامت در استان گیلان، گفت: در شهرستان های املش، خمام و رودسر بیش از ۹۶درصد مشارکت در غربالگری فشار خون بالا و دیابت ثبت شده که شایسته تحسین است.
وی همچنین از غربالگری بالای ۸۰ درصدی مردم در شهرستان های ماسال، لنگرود، فومن، شفت، رودبار، تالش و بندرانزلی خبر داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت